Pašvaldībai līgums slēgts ar Baltic Oil Managment, un, kā raidījums noskaidroja no licenču izsniedzēja, Būvniecības valsts kontroles biroja, šis ir vienīgais uzņēmums, kas reāli ticis līdz naftas ieguvei Gudeniekos.
“Baltic Oil Managment” uzņēmums no intervijas atteicās, bet atsūtīja šādu komentāru: “Saistībā ar līdz šim publiskajā telpā izskanējušo informāciju par uzņēmuma darbību un šīs informācijas dažādo interpretāciju, uzņēmums ir pieņēmis lēmumu publiski turpmāk nekomentēt savu darbību.”
2017. gadā Valsts kontrole vērsa plašu kritiku komersanta virzienā. Revidenti pētīja, kamdēļ Latvijas naftas ieguvē vienīgais spēlētājs apiet pašvaldību un valsti un nemaksā nodokļus, lai gan, kā norāda Valsts kontrole, no Kuldīgas novada zemes izpumpē tūkstošiem tonnu naftas. Tolaik pat pieļāva – iespējams, tiek iegūti miljoniem eiro.
Pēc valsts kontroles paziņojuma situācija mainījās. Pašvaldībā norāda – darbošanās naftas laukos vairs nenotiek, turpinās tikai zemes dzīļu resursu izpēte, bet jau ar oficiāli atzītu komerciālu nolūku.
Artis Roberts, Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietnieks pastāstīja: “No 2019.gada ir sākusies ogļūdeņražu ieguve. Redzam, ka darbība notiek nepārtraukti no šī 2019.gada. Mums ir zināms, cik to naftu iegūst, bet mums ir atrunāts, ka tas ir komercnoslēpums, ar tiem datiem mēs nedalāmies.”
Tātad, cik lielā apmērā no Kuldīgas zemes izpumpēta nafta, plašākai sabiedrībai ir liegts uzzināt. Līgums ar komersantu paredz – pašvaldība saņem 5% nodevu par pārdoto naftu.
Artis Roberts, Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietnieks teica: “Kā mēs uzticamies, cik daudz viņi norāda? tos datus sniedz Ekonomikas ministrijai, to paredz likumdošana, un paralēli atsūta arī mums. Nafta iet cauri skaitītājam, ir mērierīce.”
No Gudenieku naftas pumpētājiem pašvaldības budžetā kopš 2019. gada ir ieripojuši nepilni 200 tūkstoši. Mēneša griezumā tie esot ap 2,5 tūkstoši.