S, 23.09.2023.

Tiesa atzīst, ka Militārās izlūkošanas dienestam bija pamats atlaist darbinieci neesoša Covid-19 sertifikāta dēļ

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Covid-19 sertifikāts.
Covid-19 sertifikāts. Foto: Sintija Zandersone/LETA

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments šodien atstāja negrozītu Administratīvās apgabaltiesa spriedumu, ar kuru noraidīts pieteicējas pieteikums par Militārās izlūkošanas un drošības dienesta rīkojuma atcelšanu, ar kuru viņa atvaļināta no dienesta 2021.gada 15.novembrī, jo dienestā nebija iesniegusi Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, vai informējusi par vakcinācijas procesa uzsākšanu, informēja tiesā.

Izskatāmajā lietā bija izšķirams jautājums par to, vai un uz kāda tiesiskā pamata amatpersona var tikt atvaļināta no dienesta, ja tā atbilstoši Ministru kabineta 2021.gada 9.oktobra rīkojuma "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" 5.3.apakšpunktam līdz 2021.gada 15.novembrim darba devējam nav uzrādījusi Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

AT spriedumā norāda - ņemot vērā lietā konstatētos faktiskos apstākļus, ka pieteicēja 2021.gada 15.novembrī dienestam nebija uzrādījusi vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, apgabaltiesa pamatoti secināja, ka pieteicēja neatbilda ieņemamajam amatam.

Minētais attiecīgi bija pamats pieteicējas atvaļināšanai no dienesta saskaņā ar Valsts drošības iestāžu likuma 37.panta otrās daļas 5.punktu, kas paredz, ka amatpersonu atvaļina no dienesta, konstatējot tās neatbilstību noteiktajām prasībām valsts drošības iestādē.

Tādējādi apgabaltiesa pareizi atzina, ka dienestam bija pamats atvaļināt pieteicēju no dienesta, pamatojoties uz minēto tiesību normu, secinājusi tiesa.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu