S, 23.09.2023.

Kariņš tomēr rosinās sarunas par koalīcijas paplašināšanu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 8
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (no kreisās) un Valsts prezidenta amata kandidāti, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un uzņēmējs Uldis Pīlēns pēc balsojuma rezultātu paziņošanas laikā Saeimas ārkārtas sēdē, kurā tika ievēlēts Valsts prezidents.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (no kreisās) un Valsts prezidenta amata kandidāti, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un uzņēmējs Uldis Pīlēns pēc balsojuma rezultātu paziņošanas laikā Saeimas ārkārtas sēdē, kurā tika ievēlēts Valsts prezidents. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Pēc nākamā Valsts prezidenta ievēlēšanas premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV) žurnālistiem pauda, ka gatavojas sākt sarunas par valdošās koalīcijas paplašināšanos, noprotams, ka runa ir par Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un "Progresīvajiem", vēsta "TV3 Ziņas".

TV3 ziņas trešdienas vakarā vēsta, ka sarunas varētu sākties piektdien.

Trešdienas pēcpuspdienā Kariņš vēl nekomentēja iespējamās izmaiņas valdībā.

Vaicāts par to, vai Valsts prezidenta vēlēšanas varētu viest kādas izmaiņas valdībā, premjers skaidroja, ka par to izteikties varētu agrākais parīt, kad jau būs "pāršalkušas emocijas".

Līdzīgi "Jaunās vienotības" (JV) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis norādīja, ka viņam nav plašākas informācijas.

No viņa un JV puses ir izdarīts nepieciešamais sava izvirzītā kandidāta ievēlēšanai Valsts prezidenta amatā, uzsvēra JV frakcijas vadītājs.

Reizē Latkovskis pieļāva, ka sarunas būs un tās vadīs Kariņš. Pašlaik gan neesot skaidrs, par ko tieši tiks runāts.

Kā ziņots, Edgars Rinkēvičs šodien Valsts prezidenta amatā tika ievēlēts gan ar premjera partijas, gan opozīcijā esošo ZZS un "Progresīvo" balsīm.

Iepriekš tas raisījis pieļāvumu, ka šī situācija var novest, piemēram, pie valdības paplašināšanas. "Apvienotais saraksts" un Nacionālā apvienība gan iepriekš pauduši, ka nepievienosies valdībai, kuras kodolu veidotu JV, ZZS un "Progresīvie".

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 8

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais