“Krievu brīvprātīgo korpuss” un “Krievijas brīvība” paziņo par jaunu reidu Belgorodas apgabalā

Papildināts
TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 10
Foto: AFP/SCANPIX

Ukrainas pusē karojošais grupējums “Krievu brīvprātīgo korpuss” paziņojis par jaunu reidu Krievijas Belgorodas apgabalā.

“Krievu brīvprātīgo korpuss” ceturtdienas rītā izplatījis jaunu video, kurā kaujinieki apgalvo, ka viņi esot uz Krievijas-Ukrainas robežas un ka drīzumā viņi būšot Šebekinas nomalē. Šobrīd nav skaidrs, kad tieši šis video ir tapis.

Par jaunu reidu Krievijā paziņoja arī leģions “Krievijas brīvība”, kas arī karo Ukrainas pusē.

“Krievijas brīvības” paziņojumā uzsvērts, ka grupējuma kaujinieki dodas uz Krieviju, lai “nestu brīvību un mieru”.

Platformā "Telegram" vairākos kanālos, arī prokremliskos, jau agrā rītā parādījās ziņojumi par it kā notikušu tanku uzbrukumu robežas kontrolpunktam pie Šebekinas, kas jau iepriekš tika apšaudīta.

Kā ziņo prokremliskais izdevums “Baza”, 1.jūnija rītā kaujinieki, tanku atbalstīti, uzbrukuši robežpārejas punktam “Šebekina”. Par to, ka uzbrukumā bijuši iesaistīti arī tanki, ziņo vairāki aculiecinieki, kas arī apgalvo, ka tanku uzbrukums esot atvairīts.

Šai informācijai gan pagaidām nav neatkarīga apstiprinājuma.

“Telegram” kanāls “Možem objasņitj” ziņo, ka Šebekinas apšaude esot sākusies jau 31.maija vakarā.

Saskaņā ar aculiecinieku ierakstiem sociālajos tīklos, esot degusi Šebekinas policijas nodaļa.

Vietējie iedzīvotāji arī stāsta, ka ceturtdienas rītā Šebekinā teju nekas nestrādā - nedz veikali un uzņēmumi, nedz sabiedriskais transports un varas iestādes.

Tiek ziņots, ka iedzīvotāji sākuši masveidā pamest pilsētu.

Tikmēr Belgorodas varasiestādes ceturtdienas rītā paziņoja, ka nekāda diversantu izrāviena neesot, tomēr Šebekinas rajonā ir "sarežģīts stāvoklis, notiek apšaudes, dzirdamas kaujas skaņas". Krievijas propagandas mediji par notikumiem Šebekinā ziņo ļoti skopi.

Belgorodas apgabala gubernators Vjačeslavs Gladkovs apgalvo, ka Ukrainas karavīru apgabalā šobrīd nav, bet apšaudes turpinās. To veikšanā Krievijas varas pārstāvji vaino Ukrainu. 

Vēlāk Gladkovs savā “Telegram” kanālā paziņoja, ka apšaudēm pakļautas vairākas apdzīvotas vietas Šebekinas un Graivaronas rajonos.

Pašā Šebekinā esot aizdegusies kopmītne. Postījumi nodarīti arī pilsētas administrācijas ēkai un policijas ēkai, kā arī vēl dažām citām ēkām.

Gladkovs arī uzsvēra, ka Šebekinā esot problēmas ar elektroapgādi.

Tikmēr Krievijas Aizsardzības ministrija ceturtdienas pēcpusdienā paziņoja, ka Krievijas spēki neesot pieļāvuši, ka diversantu grupas no Ukrainas iekļūst Krievijā.

Šai informācijai nav neatkarīga apstiprinājuma.

Ukrainas varas iestādes notikumus Belgorodas apgabalā pagaidām nav komentējušas.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 10

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu