Baltais nams par Kahovkas HES: Šobrīd nevar pārliecinoši pateikt, kas notika

TVNET/LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2
ASV Baltais nams. Ilustratīvs attēls.
ASV Baltais nams. Ilustratīvs attēls. Foto: Pexels

Baltais nams 6. jūnijā paziņoja, ka pēc Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) aizsprosta saspridzināšanas, visticamāk, būs daudz bojāgājušo.

ASV "šobrīd nevar pārliecinoši pateikt, kas notika", žurnālistiem pavēstīja Baltā nama Nacionālās drošības padomes pārstāvis Džons Kērbijs.

Viņš sacīja, ka ir nodarīti ievērojami postījumi, un norādīja, ka aizsprostu sagrāva sprādziens. Tomēr viņš uzsvēra, ka Vašingtona joprojām pēta incidentu, pirms identificēt vainīgo.

ASV nav nonākušas pie galīgā secinājuma, pavēstīja Kērbijs. "Mēs joprojām cenšamies apkopot informāciju un runāt ar ukraiņiem."

Jautāts, vai uzbrukums dambim būtu uzskatāms par kara noziegumu, Kērbijs sacīja, ka "ir pilnīgi skaidrs, ka kara likumi neatļauj apzinātu civilās infrastruktūras iznīcināšanu".

Plūdu dēļ, kas izraisījušies pēc Kahovkas HES aizsprosta uzspridzināšanas, no Ukrainas kontrolētās Hersonas apgabala daļas evakuēti vairāk nekā 1300 cilvēku, pavēstīja Ukrainas Valsts Ārkārtas situāciju dienests.

Kahovkas HES atradās Krievijas karaspēka kontrolē, taču pēc aizsprosta uzspridzināšanas applūst teritorijas gan Dņepras labajā krastā, kuras kontrolē Ukraina, gan Krievijas okupētās teritorijas kreisajā krastā. Lielāki applūšanas draudi pastāv upes kreisajam krastam.

Ukrainas Bruņoto spēku dienvidu pavēlniecība pavēstījusi, ka, pēc tās rīcībā esošās informācijas, evakuācija tiek organizēta arī Krievijas okupētajās teritorijās.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais