Sv, 1.10.2023.

Šveices parlaments atbalsta likuma labojumu, kas ļaus reeksportēt ieročus

TVNET/LETA/BBC
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Šveices karogs
Šveices karogs Foto: Caro / Sorge

Šveices parlaments atbalstījis labojumu, kas ar zināmiem nosacījumiem ļaus Šveices ieročus pārdot citām valstīm, arī tad, ja pēc tam šos ieročus var reeksportēt uz karojošām valstīm, teikts paziņojumā parlamenta tīmekļa vietnē.

Labojums pieņemts ar 22 balsīm "par", 17 "pret" un četriem deputātiem atturoties.

Valstīm, kas pērk Šveices ieročus, tomēr būs jāparaksta deklarācija par ieroču reeksporta aizliegumu, tomēr tās termiņš var tikt ierobežots ar pieciem gadiem. Reeksports būs iespējams uz valstīm, kas nepārkāpj cilvēktiesības un nepielieto ieročus pret civiliedzīvotājiem.

Šveice ir liela ieroču eksportētājvalsts, tomēr visi ieroči uz ārzemēm tiek pārdoti ar standarta nosacījumu, ka reeksports ir jāsaskaņo ar Šveices varasiestādēm.

Atbilstoši Likumam par militāro tehniku Šveices valdība liedz piegādes uz valstīm, kas ir iesaistītas militāros konfliktos.

Kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā Berne liegusi Šveicē ražotos ieročus piegādāt Ukrainai trim valstīm - Vācijai, Spānijai un Dānijai.

Pagājušajā nedēļā Šveices parlamenta apakšnams ar 98 pret 75 balsīm noraidīja labojumu, kas ļautu izdarīt izņēmumu Likumā par militāro tehniku, kas liedz piegādāt Šveices ieročus karojošām valstīm.

Pēc iniciatīvas apstiprināšanas augšpalātā, domājams, apakšnamam nāksies labojumu skatīt atkārtoti.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais