Sv, 1.10.2023.

"Progresīvie" vēlas skaidrību, kā koalīcijā risinās ar Lemberga ietekmi saistītos riskus

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš Foto: Gatis Rozenfelds, Valsts kanceleja

Šodien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) un citiem "Jaunās vienotības" politiķiem "Progresīvo" līdzpriekšsēdētājs, Saeimas deputāts Andris Šuvajevs pozitīvi novērtēja sarunu par ciešākas sadarbības iespējām.

Tomēr progresīvie" jūnijā vēlas gūt skaidrību jautājumā par koalīcijas paplašināšanu.

Tikšanās laikā pārrunāti vairāki valstī paveicamie darbi, lai izrautos no stagnācijas, kas iezīmējusies pēdējo mēnešu laikā pašreizējās valdības darbā, atzīmēja Šuvajevs.

"Progresīvie" sagaida risinājumu, kā plašākā koalīcijā tiks vadīti ar smagos noziegumos apsūdzēto Aivaru Lembergu saistītie potenciāli lielie riski, to šodien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) un citiem "Jaunās vienotības" (JV) politiķiem sacīja "Progresīvo" līdzpriekšsēdētājs, Saeimas deputāts Andris Šuvajevs.

"Lembergs ir smagos noziegumos apsūdzēts un pirmajā instancē notiesāts," atgādināja Šuvajevs, atzīmējot, ka Lemberga jautājums partijas ieskatā joprojām ir ar lieliem potenciāliem riskiem.

Tāpēc "Progresīvie" šo jautājumu aktualizēja šodienas sarunā ar Kariņu un sagaida, ka piektdien paredzētajās JV un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sarunās tiktu "uzrunāti" arī šie jautājumi, proti, kādā veidā šie riski tiktu vadīti.

Kā ziņots, "Progresīvie" jūnijā vēlas gūt skaidrību jautājumā par koalīcijas paplašināšanu.

Šuvajevs pēc "Progresīvo" līderu šodienas tikšanās ar Kariņu un citiem JV politiķiem pozitīvi novērtēja sarunu par ciešākas sadarbības iespējām.

Jau vēstīts, ka Ministru prezidents Kariņš uzsvēris, ka viņa mērķis nekādā gadījumā nav iet prom no pašreizējās koalīcijas, bet, paturot abus koalīcijas partnerus, iesaistīt tajā vēl papildu spēkus.

Pašlaik valdošajā koalīcijā strādā JV, Nacionālā apvienība (NA) un "Apvienotais saraksts" (AS), taču pēc Valsts prezidenta vēlēšanām, kurās koalīcijas partijas nespēja vienoties par atbalstu vienam kandidātam, Kariņš ir sācis sarunas par iespējamu koalīcijas paplašināšanu ar Zaļo un zemnieku savienība un "Progresīvajiem".

NA un AS iebilst pret koalīcijas paplašināšanu.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais