S, 23.09.2023.

Foto ⟩ 40 dienas pēc lidmašīnas katastrofas Amazones mežos atrasti izdzīvojuši bērni

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Kolumbijā Amazones lietusmežā ir atrasti dzīvi četri indiāņu bērni, kas bija pazuduši pēc 1.maijā notikušas lidmašīnas katastrofas, piektdien paziņoja Kolumbijas prezidents Gustavo Petro.

"Prieks visai valstij! Četri bērni, kas pirms 40 dienām pazuda Kolumbijas džungļos, tika atrasti dzīvi," Petro rakstīja tviterī.

Viņa tvītam bija pievienota fotogrāfija, kurā redzami vairāki pieaugušie, kas rūpējas par atrastajiem bērniem. "Viņi ir vārgi. Ļausim ārstiem novērtēt viņu stāvokli," Petro paziņoja presei Bogotā.

Bērni, kas ir 13 gadus, deviņus gadus, četrus gadus un 11 mēnešus veci, ir uitoto etniskās grupas pārstāvji. Kopš vieglās lidmašīnas "Cessna 206" nogāšanās viņi bija klīduši pa džungļiem Kaketas departamentā valsts dienvidos.

Kolumbijas armija maija vidū atrada lidmašīnas pilota un divu pieaugušo pasažieru līķus. Mirusī pasažiere Ranoke Mukutuja bija šo četru bērnu māte.

Pazudušo bērnu meklēšanā iesaistījās 160 karavīri un 70 indiāņi, kas labi pārzina džungļus.

Petro 17.maijā bija paziņojis, ka šie bērni ir atrasti dzīvi, bet dienu pēc tam šo paziņojumu atsauca, jo viņam bija sniegta nepatiesa informācija.

Foto: AFP/SCANPIX

Bērnu vectēvs Fidensio Valensija piektdien apstiprināja, ka bērni tagad ir atrasti. Viņš pastāstīja, ka uitoto bērni mācās medīt, zvejot un vākt dabas veltes, tāpēc pazudušie bērni labi pazina lietusmežu.

Lidmašīna bija lidojusi no kādas vietas lietusmežā uz Sanhosē del Gvaviares pilsētu, kas ir viena no galvenajām pilsētām Amazones lietusmežā Kolumbijas teritorijā.

"Operāciju Cerība", kā bija nosaukta meklēšana, apgrūtināja milzu koki, savvaļas dzīvnieki un stiprs lietus.

Varas iestādes nav norādījušas katastrofas cēloni. Pilots ziņoja par dzinēja problēmām dažas minūtes pirms lidmašīnas pazušanas no radaru ekrāniem.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu