Ukraina pārvarējusi pirmo Krievijas aizsardzības līniju dienvidu frontē

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 30
Foto: AP/Scanpix

Ukrainas bruņotie spēki ir pārrāvuši pirmo no trim visvairāk nocietinātajām Krievijas karaspēka aizsardzības līnijām dienvidu frontē. Par to intervijā britu izdevumam „The Observer” paziņojis Tavrijas grupas komandieris, Ukrainas bruņoto spēku ģenerālis Oleksandrs Tarnavskis, kurš vada dienvidu pretuzbrukumu.

„Mēs tagad esam starp pirmo un otro aizsardzības līniju,” viņš sacīja, runājot par Rabotines-Verbovojes apgabalu Zaporižjes reģionā. –

„Ofensīvas centrā mēs pašlaik pabeidzam iznīcināt ienaidnieka vienības, kas nodrošina aizsegu Krievijas karaspēka izvešanai aiz otrās aizsardzības līnijas.”

Saskaņā ar ģenerāļa vērtējumu, veidojot trīs aizsardzības līnijas dienvidu frontē, Krievija 60% spēku un līdzekļu izlietoja pirmās aprīkošanai, bet tikai pa 20% pārējām divām, jo negaidīja, ka Ukrainas bruņotie spēki varētu izlauzties cauri pirmajai no tām.

„Krievi uzskatīja, ka ukraiņi šo aizsardzības līniju nepāries. Viņi bija gatavojušies vairāk nekā gadu. Viņi darīja visu, lai šī teritorija būtu labi sagatavota,” norādīja Tarnavskis.

Ukraina pirmajai aizsardzības līnijai tuvojās lēni, jo nepārtrauktos mīnu laukus nemitīgi apšaudīja Krievijas karaspēks un atmīnēšanu varēja veikt tikai kājnieki, turklāt tikai naktī. Tālāk, pēc Tarnavska teiktā, virzīšanās notiks ātrāk, jo mīnu lauki vairs nav nepārtraukta josla un Krievijas armija ātri izlieto savas rezerves.

„Ienaidnieks pieved rezerves ne tikai no Ukrainas, bet arī no Krievijas. Taču agrāk vai vēlāk krieviem beigsies visi viņu labākie karavīri. Tas dos mums stimulu uzbrukt vairāk un ātrāk. Mums viss vēl ir priekšā,” teica Tarnavskis.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 30

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais