Pk, 22.09.2023.

Pabriks komentē Zelenska lēmumu atcelt no amata aizsardzības ministru Rezņikovu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3
Foto: MURAD SEZER

Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska lēmums par aizsardzības ministra Oleksija Rezņikova atcelšanu nav neuzticība, bet kosmētiska reforma, lai mēģinātu mazināt tos, kuri vēlas mazināt atbalstu Ukrainai, atzina pētniecības centra "Northern European Policy Centre" izveidotājs, bijušais Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Viņš norādīja, ka Rezņikova atcelšana nav jautājums par neuzticību, taču medijos arvien vairāk tiek runāts par iespējamiem korupcijas jautājumiem aizsardzības nozarē. Pabriks uzskata, ka Zelenskis spēris šādu soli, jo tuvojas vēlēšanas vairākās rietumvalstīs un pieaug tādas politiskās balsis, kas labprāt varbūt pat meklētu izlīgumu ar Krieviju.

Tas tiek pamatots ar to, ka cita starpā meklē iemeslus, kā mazināt atbalstu Ukrainai. Šādā situācijā viens no iemesliem, kas tiek minēts ir caurspīdīguma trūkums un Ukrainā esošā korupcija.

"Es domāju, ka tas ir viens no iemesliem, kāpēc Zelenskis sper šādus soļus. Es nedomāju, ka līdz ar ministru nomaiņu daudz kas varētu mainīties politikā. Tas vairāk darīts, lai veiktu tādu kā kosmētisku reformu, kas oponētu tiem, kas vēlas mazināt atbalstu Ukrainai," norādīja Pabriks.

Rezņikovs netiek apsūdzēts, bet Zelenskim bija kaut kas jādara, jo pietiekami ilgu laiku figurēja runas par to, vai aizsardzības nozares iepirkumi ir atbilstošā cenā un tamlīdzīgi. "To, cik pamatoti ir pārmetumi par iespējamām nelikumībām, es neņemos spriest, jo to nezinu. Bet prezidenta lēmums izskatās drīzāk kā nepieciešamība, lai neitralizētu Ukrainas neatbalstītājus, kuri mēģina atrast dažādus argumentus, lai mazinātu atbalstu Ukrainai," norādīja Pabriks.

Jau ziņots, ka Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis svētdien atcēlis no amata aizsardzības ministru Oleksiju Rezņikovu, uzsverot, ka Aizsardzības ministrijā nepieciešama "jauna pieeja".

"Oleksijs Rezņikovs aizvadījis 550 dienas pilna mēroga karā," savā ikvakara televīzijas uzrunā norādīja Zelenskis. "Uzskatu, ka ministrijai nepieciešamas jaunas pieejas un jauns formāts mijiedarbībai gan ar armiju, gan sabiedrību kopumā."

Par Rezņokova pēcteci prezidents izvirzījis pašreizējo Valsts īpašumu fonda vadītāju Rustemu Umerovu, paužot cerību, ka parlaments atbalstīs šo kandidatūru.

Avoti izteikušies, ka Rezņikovs varētu tikt iecelts par Ukrainas vēstnieku Lielbritānijā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais