T, 27.09.2023.

Par braukšanu pamatīgā dzērumā rosina apsūdzēt policistu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2
Foto: Zane Bitere / LETA

Iekšējās drošības birojs rosinājis prokuratūrai uzrādīt apsūdzību Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonai par braukšanu pamatīgā reibumā, aģentūra LETA uzzināja birojā.

Pirmstiesas izmeklēšanā gūti pierādījumi tam, ka policijas amatpersona ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika vadīja transportlīdzekli alkohola reibumā. Pārbaudē konstatēts, ka policists atradies vairāk nekā divu promiļu reibumā.

Policists noziedzīgo nodarījumu izdarīja ar savā īpašumā esošu transportlīdzekli, tādējādi tas pakļauts konfiskācijai.

Pērn novembrī stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promiles. Tāpat kriminālatbildība paredzēta par transportlīdzekļa vadīšanu narkotisko vielu ietekmē.

Likums arī paredz, ka tiek konfiscēts transportlīdzeklis, ja īpašnieks to vadījis stiprā reibumā vai atteicies no apreibinošo vielu klātbūtnes organismā pārbaudes. Gadījumos, ja reibumā vadītais transportlīdzeklis pieder citai personai, tad no vainīgās personas piedzen pilnu vai daļēju šī transportlīdzekļa vērtību.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2

Tēmas

Nepalaid garām!
Uz augšu