T, 27.09.2023.

Vaiņodē dzērājšoferis izraisa avāriju. Policija atklāj vēl virkni pārkāpumu

TVNET Auto
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Valsts policija

Vaiņodes pagastā noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā cietusi sieviete - viņa ar gūtajām traumām nogādāta medicīnas iestādē. Šoferis atradies alkohola reibumā un pārkāpis vēl virkni ceļu satiksmes noteikumu, informē Valsts policija.

5. septembrī ap plkst. 20.15 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Dienvidkurzemes novadā, Vaiņodes pagastā noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā cietis cilvēks.

Sākotnējā informācija liecina, ka vīrietis vadīja automašīnu BMW Vaiņodes pagastā pa autoceļu Embūte-Vaiņode-Pavāri un nobrauca no ceļa braucamās daļas, iebrauca grāvī, atsitās pret grāvmalu, un transportlīdzeklis apgāzās, apmetot kūleni. Negadījumā cieta automašīnas pasažiere, kura ar gūtajām traumām nogādāta medicīnas iestādē.

Valsts policija amatpersonas veica alkohola pārbaudi transportlīdzekļa vadītāja izelpā, un konstatēts, ka viņš atradies 1,91 promiles reibumā un izvairījies no tiesas nolēmuma pildīšanas, ar kuru viņam liegts vadīt transportlīdzekli.

Tāpat konstatēts, ka transportlīdzeklis nav reģistrēts noteiktajā kārtībā, tam noteiktajā termiņā nav veikta valsts tehniskā apskate un tam ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums - aizmugurējās kreisās puses minimālais riepu protektora dziļums ir 0,70 mm. Atgādinām, ka minimālais protektora dziļums vasaras riepām ir 1,6 mm.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirkņa amatpersonas pret vīrieti sāka kriminālprocesu par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola reibumā, un par izvairīšanos no tāda tiesas nolēmuma, ar kuru uzlikts pienākums izpildīt noteiktas darbības.

Tāpat pret vīrieti sākti četri administratīvo pārkāpumu procesi - par ceļu satiksmes negadījumu, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kurš nav reģistrēts noteiktajā kārtībā, un par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram noteiktajā termiņā nav veikta valsts tehniskā apskate.

Valsts policija atkārtoti atgādina, ka alkohols un jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšana ir divas nesavienojamas lietas. Turklāt pieredze liecina, ka iereibis transportlīdzekļa vadītājs apdraud ne tikai pats savu veselību un dzīvību, bet arī rada draudus citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Likumsargi aicina rūpēties par savu un līdzcilvēku drošību un nekādā gadījumā nesēsties pie transportlīdzekļa stūres alkohola reibumā. Tāpat arī aicina atturēt draugus, paziņas un citus no sēšanās pie stūres alkohola reibumā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!
Uz augšu