T, 27.09.2023.

Pateicoties vērīgiem iedzīvotājiem, Jēkabpilī aptur piedzērušos autobusa šoferi

TVNET Auto
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Alkometrs.
Alkometrs. Foto: Edijs Pālens/LETA

Šī gada 6. septembrī Jēkabpilī Valsts policijas darbinieki konstatēja ievērojamu alkohola reibumu kādam pilsētas maršruta autobusa šoferim. Ierodoties notikuma vietā, Valsts policijas amatpersonas konstatēja, ka iedzīvotāju aizdomas ir apstiprinājušās, jo autobusa šoferis patiešām bija alkohola reibumā.

Trešdien, 6. septembrī, pulksten 14.08 Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Austrumzemgales iecirknī tika saņemta informācija, ka iespējams, kāda Jēkabpils pilsētas maršruta autobusa vadītājs pilda savus ikdienas darba pienākumus, būdams alkohola reibumā. Aizdomas iedzīvotājiem un autobusa pasažieriem radās, pamanot  autobusa šofera netipisku rīcību, kā arī agresīvas braukšanas manieres.

Vērīgie pasažieri nevilcinājās un drošības apsvērumu dēļ sazinājās ar pilsētas pašvaldības policiju, kas ieradās notikuma vietā un piesaistīja arī Valsts policijas spēkus. Pēc pārbaudes atklājās, ka autobusa vadītājs, kāds 1961. gadā dzimis vīrietis, ir 2,17 promiļu lielā alkohola reibumā.

Par šo pārkāpumu sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 262. panta pirmās prim daļas, kas paredz, ka par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Iedzīvotāju bažas par drošību bija pamatotas un Valsts policija pateicas vērīgajiem cilvēkiem, kas pamanīja aizdomīgu un netipisku rīcību no šoferīša puses. Pateicoties iedzīvotāju rīcībai, situācija tika atrisināta bez starpgadījumiem un tika pasargāti ne tikai autobusa pasažieri, bet arī gājēji un citu transportlīdzekļu vadītāji, kas šajā laikā atradās uz ielas.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Nepalaid garām!
Uz augšu