Pk, 22.09.2023.

NOSKATIES ⟩ Babītes ezerā noķerts maluzvejnieks ar 96 kilogramiem zivju

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Zvejas tīkls; ilustratīvs foto.
Zvejas tīkls; ilustratīvs foto. Foto: Evija Trifanova/LETA

Valsts vides dienesta (VVD) inspektori naktī uz 12. septembri pie Babītes ezera noķēruši maluzvejnieku ar 18 zvejas tīkliem, kuru kopējais garums ir 900 metri, informēja VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska. Maluzvejnieka lomā atradās 96 kilogrami zivju - līņi, brekši un karūsas, vēstīts Latvijas Televīzijas raidījumā "Panorāma". 

Aizturētais maluzvejnieks Babītes ezerā šogad pieķerts jau trešo reizi. Neskatoties uz atkārtotu pārkāpumu, likumdošana kriminālatbildību neparedz, ja nodarīto zaudējumu summa nesasniedz noteiktu apmēru.

Jalinska informē, ka VVD ir sācis administratīvā pārkāpuma procesu un izņēmis pārkāpuma izdarīšanas rīkus - tīklus un laivu. Vainīgajam nāksies atlīdzināt nodarītos zaudējumus zivju resursiem, kas pēc pirmreizējiem aprēķiniem ir aptuveni 1400 eiro, kā arī samaksāt naudas sodu.

Par zveju bez atļaujas fiziskai personai piemēro administratīvo sodu no 280 līdz 700 eiro. Vairākkārtēja nelegāla zveja, kuras rezultātā iegūts liels apjoms zivju, ir pamats maksimālā vai tam pietuvināta naudas soda piemērošanai.

Iegūtais loms no maluzvejnieka konfiscēts. Zivis konfiscēšanas brīdī bijušas bez dzīvības pazīmēm, tādēļ nogādātas Rīgas Zooloģiskajā dārzā, kur kalpos par barību Zooloģiskā dārzā mītošajiem dzīvniekiem.

Pēc VVD zvejas kontroles inspektoru reģistrētajiem datiem šogad Latvijas iekšējos ūdeņos ir atrasti un izcelti 1436 nelikumīgi zvejas rīki: ūdas (562 rīki), 319 vēžu murdi, 261 tīkls un 101 zivju murds. Lielākā daļa jeb 1279 rīki ir bezsaimnieka, t.i., rīki, kuru īpašnieks to atrašanas brīdī nav zināms.

VVD inspektori regulāri apseko maluzvejnieku iecienītas ūdenstilpes, tajā skaitā pastiprināti kontrolē arī zivju tirdzniecības vietas, tādā veidā radot šķēršļus nelegālo zivju apritei. Nozīmīga iesaiste vides pārkāpumu novēršanā ir iedzīvotājiem, kas ziņo par aizdomīgām darbībām ūdenstilpju tuvumā, VVD arī turpmāk aicina ziņot, zvanot uz tālruni 26 338 800 vai izmantojot mobilo lietotni "Vides SOS".

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais