Pk, 22.09.2023.

Putina slejas par vēsturi raksta kādreizējais Krievijas kultūras ministrs

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2
Foto: AP/Scanpix

Rakstus par vēsturi, kuri tiek publicēti ar Krievijas diktatora Vladimira Putina vārdu, raksta bijušais Krievijas kultūras ministrs Vladimirs Medinskis, savā slejā ASV laikrakstā “The New York Times” apgalvo Krievijas neatkarīgais žurnālists Mihails Zigars.

Šobrīd Medinskis pilda Putina palīga pienākumus.

Putina pārdomas par vēsturi raksta Medinskis kopā ar grupu palīgu.

“Ņemot vērā Putina apsēstību ar vēsturi un vēstures plašo izmantošanu viņa režīma attaisnošanai, Medinskim ir ļoti nozīmīga vieta mūsdienu Krievijā,” raksta Zigars.

Piemēram, Medinska vadībā tapis 2021.gadā publicētais Putina raksts “Par krievu un ukraiņu vēsturisko vienotību”. Šajā rakstā Ukraina nosaukta par “antiKrieviju”.

Šī runa tika nosūtīta visām Krievijas armijas daļām, un Putins joprojām regulāri atkārto tēzes no šī raksta.

Zigars arī raksturo rakstu tapšanas procesu.

Putins vispirms nodiktē Medinskim galvenās tēzes, viņš tās detalizēti izstrādā un atdod saviem palīgiem, kuri uzraksta pārējo tekstu. Gatavo tekstu Medinskis izrediģē un atdod Putinam, kurš tajā veic kaut kādus savus labojumus.

Medinskis kultūras ministra amatu zaudēja 2020.gadā. Turpmākā viņa karjeras attīstība notikusi lielā mērā pateicoties Covid-19 pandēmijai, norāda Zigars.

2020.gada vasarā Putins bija pašizolējies savā rezidencē Valdajā. Putinu vienmēr ir interesējusi vēsture, tomēr ņemot vērā to, ka viņam pandēmijas laikā bija daudz brīvā laika, viņš kļuvis teju vai apsēsts ar vēsturi.

Tāpēc Putinam ievajadzējās cilvēku, kurš viņam palīdzētu izklāstīt ar vēsturi saistītās idejas un par šo cilvēku kļuva Medinskis.

Medinskis ir arī autors jaunajai vēstures mācību grāmatai vidusskolām. Šovasar izdotā grāmata no šī mācību gada sākuma ir obligāta visās skolās.

Kopš 2020.gada diktators Putins publicējis vairākus rakstus par Otrā pasaules kara vēsturi, “Par krievu un ukraiņu vēsturisko vienotību” un par Krievijas un Rietumu partnerību (“Būt atvērtam, neskatoties uz pagātni”).

Pēdējo gadu laikā viņš par vēsturi regulāri spriedelē arī publiski.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais