Vizītē Latvijā ieradīsies Vācijas aizsardzības ministrs

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Vācijas aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss
Vācijas aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss Foto: Reuters/ScanPix

No 25.septembra līdz 26.septembrim vizītē Latvijā uzturēsies Vācijas aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss, kuras laikā tiksies ar Latvijas kolēģi Andri Sprūdu (P), informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Vizītes mērķis ir tikties ar Latvijas valsts augstākajām amatpersonām, lai diskutētu par reģiona drošības aktualitātēm, nesen notikušās Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas sanāksmes Ramšteinā rezultātiem, kā arī turpmāku atbalstu Ukrainai cīņā pret Krievijas agresiju.

Tāpat tiks pārrunāti turpmākie soļi Vācijas uzņēmuma "Diehl Defence" ražotās IRIS-T vidējas darbības pretgaisa aizsardzības sistēmas iegādes procesā, ņemot vērā Latvijas un Igaunijas kopīgi parakstīto jumta līgumu ar "Diehl Defence" septembra sākumā.

Jau ziņots, ka, Latvijas un Igaunijas aizsardzības ministri septembra sākumā parakstīja kopīgu nodoma vēstuli ar Vācijas aizsardzības ministru Borisu Pistoriusu par abu valstu turpmāku dalību Eiropas Debesu vairoga iniciatīvā, kas ir projekts ar mērķi izveidot integrētu Eiropas līmeņa pretgaisa aizsardzību.

2024.gada ietvaros Lielvārdē arī tiks izvietotas Vācijas bruņoto spēku kaujas lidmašīnas, kuras stiprinās Baltijas valstu gaisa telpu NATO gaisa patrulēšanas misijas ietvaros. Šī būs pirmā reize, kad misija tiks īstenota no Latvijas teritorijas.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais