Pk, 1.12.2023.

Ukrainā pie Verbivas pārrauta krievu aizsardzība; Sevastopoli atkal satricina sprādzieni

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 27
Foto: Reuters/ScanPix

Ukrainas armijas operatīvi stratēģiskā grupējuma "Taurija" komandieris ģenerālis Oleksandrs Tarnavskis sestdien pavēstījis, ka pie Verbivas Žaporižjas apgabalā pārrauta krievu aizsardzības līnija. Tikmēr Sevastopolē šorīt atkal ir dzirdami sprādzieni. Šoreiz trieciena mērķis varētu būt bijusi kāda munīcijas noliktava.

Tarnvskis, ka vada ukraiņu pretuzbrukumu dienvidu virzienā, intervijā televīzijas kanālam CNN piebilda, ka Ukrainas armija turpina virzīties tālāk, un prognozēja plašāku frontes pārrāvumu nākotnē.

"Ne tik ātri, kā tika gaidīts, ne tā, kā filmās par Otro pasaules karu..."

atzina Tarnavskis, piebilstot, ka galvenais ir nezaudēt iniciatīvu.

Sestdien, tikai vienu dienu pēc veiksmīgā Ukrainas uzbrukuma Krievijas Melnās jūras flotes štābam okupētajā Krimas pussalā notiek jauni sprādzieni. "Saskaņā ar sākotnējo informāciju Sevastopolē tika izvietota pretgaisa aizsardzība," "Telegram" rakstīja Krievijas okupācijas teritorijas komandieris Mihails Razvošejevs. Raķešu atlūzas nokrita rajonā uz ziemeļiem no pilsētas, kur atrodas Melnās jūras flotes galvenā bāze, viņš piebilda.

Šai informācijai nav iespējams iegūt apstiprinājumu no neatkarīgiem avotiem.

Sociālajos tīklos tiek izplatītas fotogrāfijas, kurās redzams dūmu mākonis debesīs, kas liecina, ka skartajā teritorijā esot atradusies Krievijas munīcijas noliktava.

Arī piektdien Krievijas puse sākotnēji runāja tikai par krītošām raķešu atlūzām, taču galu galā Ukrainas uzbrukums izrādījās daudz veiksmīgāks: raķetes pamatīgi sabojāja svarīgo un simbolisko Krievijas jūras spēku ēku.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 27

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais