ZZS vēl formulēs pozīciju par piedāvājumu likt pārreģistrēt Latvijā izmantotos Krievijas un Baltkrievijas auto (3)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Satiksme Rīgā. Ilustratīvs attēls.
Satiksme Rīgā. Ilustratīvs attēls. Foto: Jānis Škapars / TVNET

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) vēl formulēs savu pozīciju saistībā ar Tieslietu ministrijas (TM) sagatavoto piedāvājumu likt pārreģistrēt Latvijā iebraukušos transportlīdzekļus, kas iepriekš reģistrēti Krievijā un Baltkrievijā, pavēstīja partijas Saeimas frakcijas vadītājs Harijs Rokpelnis (ZZS).

Minētais likumprojekts faktiski liegtu Latvijā uzturēties Krievijā un Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem, kas jau iepriekš iebraukuši Latvijā.

"Precīzu viedokli par situāciju ar valstī jau esošajām mašīnām ar Krievijas numurzīmēm varēsim sniegt pēc detalizētākas informācijas saņemšanas no atbildīgajām instancēm gan jautājumā par termiņu, gan ierobežojumu apmēru," sacīja Rokpelnis.

Vienlaikus ZZS atbalsta pozīciju, ka Krievijas pilsoņiem, kas uzturas Eiropas Savienībā (ES), ir maksimāli jānorobežojas no Krievijas, norādīja politiķis.

Jau ziņots, ka, sniedzot atbalstu atbildīgajām nozarēm - Satiksmes un Iekšlietu ministrijām - TM iesniegs Saeimā likumprojektu tiesiskā regulējuma izmaiņām, kas liegtu Latvijā uzturēties Krievijā un Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem.

Plānotās izmaiņas paredzētu Latvijas teritorijā iebraukušo transportlīdzekļu ar Krievijas un Baltkrievijas reģistrācijas numuriem īpašniekiem uzlikt pienākumu noteiktā laikā šos transportlīdzekļus pārreģistrēt Latvijā, noteiktu sekas un transportlīdzekļu īpašnieku atbildību šo pienākumu nepildīšanas gadījumā, kā arī novērstu šo personu izvairīšanos no atbildības par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu.

Gadījumā, ja trīs mēnešu laikā netiktu veikta transportlīdzekļa pārreģistrācija vai izbraukšana no Latvijas, sekotu sankcijas, tostarp transportlīdzekļa konfiskācija.

TM izmaiņas tiesiskajā regulējumā balsta uz Eiropas Komisijas skaidrojumu, kurā norādīts, ka pērn ES noteiktās sankcijas pret Krieviju attiecināmas arī uz Krievijas iedzīvotāju personīgajiem transportlīdzekļiem ar Krievijas reģistrāciju, līdz ar to attiecīgas valsts pilsoņi ar saviem transportlīdzekļiem ES teritorijā nedrīkst uzturēties.

Likumprojektu plānots sagatavot tuvākajā laikā, norādīja ministrijā. Kamēr vēl notiek likumprojekta sagatavošana detaļas, par topošajiem nosacījumiem ministrijā nekomentēja.

Tāpat vēstīts, ka atbilstoši Eiropas Komisijas skaidrojumiem un Ārlietu ministrijas sniegtajam viedoklim no 12.septembra plkst.18 personām ar Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem liegts iebraukt Eiropas Savienībā caur Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas robežšķērsošanas vietām.

Komentāri (3)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais