Notikumi Kalnu Karabahā mainīs Kaukāza nākotni, prognozē Gruzijas prezidente

TVNET/LETA/ERR
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili
Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili Foto: AFP/SCANPIX

Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili pirmdien vizītes laikā Igaunijā paziņoja, ka pēdējās nedēļas notikumi saistībā ar Kalnu Karabahu mainīs visa Kaukāza nākotni, otrdien vēsta Igaunijas sabiedriskā televīzija.

Zurabišvili norādīja, ka, lai gan Krievija nav atteikusies no mēģinājumiem ietekmēt procesus Kaukāzā, tai tur vairs nav agrākās ietekmes un tā nevar spēlēt agrāko lomu Armēnijas un Azerbaidžānas attiecībās.

"Pirmām kārtām, tā ir cilvēciska traģēdija, un ir liela cerība, ka drīzumā tiks atvesta humānā palīdzība, lai gan daudzi cilvēki jau ir aizbraukuši," teica Gruzijas prezidente.

"Es domāju, ka tas pilnībā mainīs reģiona likteni. Notikušais parāda, ka Armēnija vairs nav atkarīga no Krievijas. Tāpēc vienīgā izredzes viņiem tagad ir vērsties pie Rietumiem," sacīja Gruzijas valsts galva.

Igaunijas prezidents Alars Kariss, pirmdien tiekoties ar Zurabišvili,, viņai apliecināja, ka Igaunija atbalsta Gruziju ceļā uz integrāciju Eiropas Savienībā, un aicināja turpināt reformas, vēsta Igaunijas prezidenta preses dienests.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais