Kadirovs publicējis video, kurā viņa nepilngadīgais dēls piekauj par Korāna dedzināšanu apsūdzētu vīrieti (26)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Postimees

Čečenijas prokremliskais līderis Ramzans Kadirovs platformā "Telegram" pirmdien publicējis video, kurā redzams, kā viņa 15 gadus vecais dēls Adams ar dūrēm sit un spārda ieslodzījumā Čečenijā turēto Ņikitu Žuraveļu, kas ir apsūdzēts par Korāna dedzināšanu.

Piecas sekundes garajā video redzams, kā Adams Kadirovs metas virsū 19 gadus vecajam Žuraveļam, kas tobrīd sēž uz sola, sāk viņu sist ar dūrēm un kāju.

Tad viņš nogāž Žuravļovu zemē un grasās sišanu turpināt. Šajā brīdī video beidzas.

Upuris nepretojas, tikai cenšas aizsargāt galvu ar rokām.

Video uzņemts telpā. Kur un kad tas filmēts, kā arī kas filmējis, nav zināms.

Čečenijas varasiestāžu pārstāvji paziņojuši, ka Kadirovs juniors piekāvis Žuraveļu augusta vidū Groznijas izmeklēšanas izolatorā. Vairāki Čečenijas līdera tuvākā loka cilvēki atbalstījuši līdera dēlu.

Likumsargu struktūru pārstāvji nekādi nav reaģējuši uz šo situāciju un nav paskaidrojuši, kā nepiederoša persona varēja nonākt izmeklēšanas izolatorā un piekaut aizturēto.

Krievijas Cilvēktiesību padomes locekle Jeva Merkačova paziņojusi, ka nosūtīs likumsargu struktūrām pieprasījumu par video publicēšanas faktu.

"Uzskatu, ka mums tagad ir nozieguma video pierādījums. Šo faktu neviens neapstrīd," komentārā, kas platformā "Telegram" publicēts žurnālistes Ksenijas Sobčakas kanālā, sacīja Merkačova.

Sobčaka vēlāk paziņoja, ka viņai piezvanījis Ramzans Kadirovs. Čečenijas līderis apgalvojis, ka dēls Žuraveļu piekāvis pēc savas iniciatīvas.

Ja "tiesa lems, ka Adams ir vainīgs, tad viņš saņems sodu pēc visas likuma bardzības", Kadirova teikto atstāstīja Sobčaka.

Video ar Korāna dedzināšanu Volgogradā, Krievijā, sociālajos tīklos parādījās 19.maijā.

Pēc divām dienām drošības struktūru pārstāvji pavēstīja, ka aizdomās par nodarījumu ir aizturēts vietējais iedzīvotājs - Ukrainā dzimušais Žuraveļs, kas strādājis par ēdienu piegādātāju. Ir zināms, ka viņš uz Volgogradu pārcēlies no okupētās Krimas.

Krievijas Izmeklēšanas komitejas priekšsēdētājs Aleksandrs Bastrikins licis Žuraveļa lietu nodot Čečenijai. Drīz pēc tam Žuraveļs tika nogādāts Groznijā.

Komentāri (26)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais