Noskaties ⟩ Plašu sašutumu raisījuši VISC vecākās ekspertes komentāri; pieprasīti skaidrojumi

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 33
Foto: Ekrānšāviņš

Valsts izglītības satura centrs (VISC) pārskatīs 9.klases krievu valodas mācību materiālus un līdz 31.oktobrim veiks labojumus to saturā, paziņojusi Izglītības un zinātnes ministrija (IZM). Tomēr par šo materiālu saturu vēl lielāku sašutumu raisīja Valsts izglītības satura centra vecākās ekspertes Ritas Kursītes pirmdien sniegtais komentārs, vēsta Panorāma.

"Ja mēs visu aizliegsim, kas ir saistīts ar Krieviju un neizmantosim vairs iespēju mācīties arī krievu valodu, tad mēs tā kā informācijas vakuumā dzīvosim. Tikpat labi, ja mēs parēķinām, cik gadu atpakaļ bijām Vācijas pakļautībā, vai tas nozīmē, ka mēs vācu valodu arī tagad nemācāmies? Mācāmies!"

Garākā intervijā eksperte skaidroja, ka tēmas ir dažādas. Uzdevumā par militāro izglītību iekļauta arī Latvijas Jaunsardze, bet apmaiņas programma, kur fonā redzams Kremlis, esot starptautiska. Pedagogi tēmas drīkst brīvi izvēlēties. Patlaban materiāli ir izņemti, un ekspertei lūgts skaidrot savus izteikumus.

Ministre Anda Čakša atzina, ka notikušais licis VISC pagaidu vadībai uzdot vērtēt visus mācību materiālus, kā arī izstrādāt skaidru metodiku, kā šie materiāli no izgatavošanas nonāk līdz lietošanai skolās.

Vairāk skaties sižetā!

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 33

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais