Pk, 1.12.2023.

Tiesa atklāj savu motivāciju Lembergam samazināt sodu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 16
Aivars Lembergs
Aivars Lembergs Foto: Zane Bitere / LETA

Apelācijas instance kādreizējam Ventspils mēram, pašreizējam Ventspils domes deputātam Aivaram Lembergam ("Latvijai un Ventspilij") nolēma samazināt sodu, balstoties uz iegūtajām ziņām par viņa personību, pēc tiesas sēdes žurnālistiem skaidroja Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas tiesnese Sandra Amola.

Viņa skaidroja, ka, nosakot sodu, tiesai jāņem vērā apsūdzētā personība. Laikā, kad apgabaltiesa izskatīja šo lietu, tiesa ieguva tādas ziņas par apsūdzētā personību, kuras pirmās instances tiesas sēdē vēl nebija. "Motivētajā nolēmumā mēs norādīsim, kāpēc ir mīkstāks sods Lembergam nekā pirmās instances tiesas spriedumā," sacīja Amola, piebilstot, ka arī apsūdzētā veselības stāvoklis varot būt pamats samazināt sodu. Tiesnese gan atteicās atklāt konkrētas veselības stāvokļa nianses, jo tas neesot pareizi.

Atbildot uz jautājumu, kādēļ pēc apelācijas instances nolēmuma paziņošanas Lembergs netika apcietināts tiesas zālē, Amola skaidroja, ka neesot bijis tāda pamata. Viņa uzsvēra, ka Lembergs nav pārkāpis viņam noteiktos drošības līdzekļus un nav novilcinājis tiesas sēdes, tādēļ arī netika noteikts drošības līdzeklis apcietinājums. 

Amola pieļāva, ka apelācijas instances nolēmums tiks pārsūdzēts, jo visi apsūdzētie savu vainu neatzīst.

Tiesnese uzsvēra, ka uz tiesas sastāvu nav izdarīts politisks spiediens.

Kā ziņots, Rīgas apgabaltiesa kā apelācijas instance trešdien Lembergu atzina par vainīgu virknē epizožu par koruptīviem noziegumiem, bet par gadu samazināja cietumsodu.

Tiesa viņam nolēma piespriest četru gadu cietumsodu un mantas konfiskāciju. Cietumsodā apelācijas instances tiesa tāpat kā pirmā instance nolēma ieskaitīt Lemberga atrašanos apcietinājumā un pavadīto laiku mājas arestā.

Daļā apsūdzību Lembergu attaisnoja.

Par apelācijas instances nolēmumu vēl būs iespējams iesniegt kasācijas sūdzību vai protestu Augstākajā tiesā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 16

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais