Pk, 1.12.2023.

Okupanti Ukrainā septembrī pielietojuši 246 raķetes, 746 trieciendronus un 1159 vadāmas aviobumbas

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Krievija septembra gaitā uzbrukumos Ukrainai pielietoja 246 dažādu tipu raķetes, 746 trieciendronus un 1159 vadāmas aviobumbas, paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis Eiropas Savienības (ES) valstu ārlietu ministru sēdē.

No 746 trieciendroniem 538 bija Irānā ražotie droni "Shahed'.

Lielākā daļa Krievijas veikto triecienu tika vērsti pret civiliem objektiem. Zelenskis piebilda, ka par šo triecienu mērķiem kļuva dzīvojamie nami, laukumi, skolas, elevatori, graudu noliktavas, ostas, elektrostacijas un citi civili mērķi.

Lai stātos pretī šim teroram, Ukrainai ir vajadzīgas pretgaisa aizsardzības sistēmas, kuras piegādā partneri. Prezidents atzīmēja, ka jau piegādātie pretgaisa aizsardzības sistēmu kompleksi ir izglābuši desmitiem tūkstošu cilvēku dzīvības un simtiem infrastruktūras objektu, un ierosināja pastiprināt šo sistēmu piegādi.

"Pirms ziemas vajag maksimāli aktivizēties, stiprinot Ukrainas gaisa vairogu. Pretgaisa aizsardzības sistēmas, kuras mūsu valsts ir saņēmusi - "Patriot", "Iris-T", NASAMS un citas - jau spēlē pozitīvu lomu un glābj dzīvības. Vajag vairāk šādu sistēmu. Dažas sistēmas "Patriot" mūsu dienvidu reģionu aizsardzībai var principiāli mainīt situāciju un ievērojamā mērā padarīt Krievijas teroru bezjēdzīgu," piebilda Ukrainas prezidents.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais