Šodienas redaktors:
Oļesja Garjutkina
Iesūti ziņu!

Noskaties Kāpēc no krāpniekiem jāsargā ne tikai bankas dati, bet arī telefona numurs?

Mobilais telefons. Ilustratīvs attēls
Mobilais telefons. Ilustratīvs attēls Foto: Shutterstock

Jo vairāk ziņu par mums ir internetā, jo plašāks darba lauks krāpniekiem, uzsver eksperti.

Lai gan kiberkrāpšanā galvenais mērķis ir naudas līdzekļi, ne vienmēr katrā uzbrukumā noziedznieki uzreiz iegūst maka saturu. Dažkārt izdodas izmānīt kādu daļu informācijas. Tā savukārt var noderēt jau nākamajās krāpšanās, vēsta Panorāma.

Valsts policijas kibernoziegumu izmeklētāji norāda, ka arī tādus šķietami ne pārāk sensitīvus datus kā telefona numurs noziedznieki var vēlāk izmantot jau mērķēti.

"Tālāk darboties vairākos virzienos. Jāsaprot, ka viens no sociālās inženierijas metodēm ir arī informācijas uzkrāšana. Attiecīgi par indivīdiem, kuri tālāk var izmantot krāpnieciskās aktivitātēs. Bieži vien sociālais inženieris mēdz šādu informāciju uzkrāt ar mērķi attiecīgi viņu vēlāk pārdot, jau kaut kādā tumšajā tīmeklī. Personām, kam tas ir aktuāli. Otrs variants, iegūstot jūsu telefona numuru, var atkal aizsūtīt jums kaut kādu krāpniecisku īsziņu ar krāpniecisku saiti, kuras mērķis būs ievākt jūsu norēķinu kontu datus, piekļuves informāciju," skaidro Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļas priekšnieks Oļegs Filatovs.

Vairāk skaties sižetā!

Komentāri
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu