Pirmdien Briselē notika kārtējā Eiropas Savienības ārlietu ministru sanāksme, kurā 27 valstu valdību pārstāvji turpināja meklēt vienotu balsi un kopīgus ierosinājumus Izraēlas–“Hamās” kara atrisināšanai. Tomēr valdību vidū attieksme un argumenti joprojām ir visai atšķirīgi.

Kopš palestīniešu teroristiskā grupējuma “Hamās” uzbrukuma Izraēlai 7. oktobrī, Izraēlas bruņotie spēki pretuzbrukumā Gazas joslā nogalinājuši vairākus tūkstošus cilvēku. “Hamās” vadītā Gazas Veselības ministrija lēš, ka bojā gājuši vairāk nekā 11 tūkstoši cilvēku. Turklāt situāciju ārkārtīgi saasina grūtības piegādāt humāno palīdzību, tāpēc arī Eiropas Savienības valstis, par spīti domstarpībām, ir vienisprātis, ka Gazas joslā izveidojusies smaga humānā krīze. “Mazāk nekā 10% no nepieciešamās [humānās palīdzības] sasniedz mērķi,” žurnālistiem pauda ES Augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikā Žuzeps Borels.

Taču, kaut gan ES dalībvalstis var vienoties par to, ka karš un civiliedzīvotāju ciešanas ir jāpārtrauc pēc iespējas ātrāk, piedāvājumi par tālāko rīcības plānu joprojām ir ļoti atšķirīgi.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X