Foto ⟩ No al Šifas slimnīcas evakuē priekšlaicīgi dzimušus zīdaiņus

TVNET/CNN
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: AFP/SCANPIX

Kopš svētdienas no al Šifas slimnīcas Gazas joslas ziemeļos evakuēts 31 priekšlaicīgi dzimis mazulis, no kuriem vairums pēc tam tika nogādāti Ēģiptē, vēsta raidorganizācija CNN.

Palestīnas Sarkanā Pusmēness rīkotā operācijā svētdien 31 zīdainis tika pārvests uz Emirātu slimnīcu Rafahā – pilsētā Gazas joslas dienvidos pie Ēģiptes robežas. Slimnīcā mazuļus sagaidīja medicīniskais personāls ar sagatavotiem inkubatoriem. 

Foto: AFP/SCANPIX

Divi zīdaiņi palika Emirātu intensīvās terapijas nodaļā, un vēl viens palika Rafahā tāpēc, ka tā vecāki joprojām atrodas Gazas joslas ziemeļos. 

Pārējie 28 priekšlaicīgi dzimušie zīdaiņi pirmdien tika nogādāti slimnīcās Sīnāja pussalā un Kairā.

Al Ariša slimnīcas ārsts Ēģiptes medijiem norādīja, ka sagatavots mazuļiem nepieciešamais medicīniskais aprīkojums un ka dažiem zīdaiņiem nepieciešamas "sarežģītākas medicīniskās procedūras".

Foto: AFP/SCANPIX

Lubna el Seika žurnālistiem stāstīja, ka savu meitu smagās dzemdībās laidusi pasaulē 28.septembrī. Priekšlaicīgi dzimusī meitenīte tika ievietota inkubatorā al Šifas slimnīcā. "7.oktobrī man bija jādodas pie meitas. Viņai bija vajadzīga mākslīgā elpināšana. Tad mums lika pamest mājas, tad viņi bombardēja mūsu mājas. Es devos uz al Šifas slimnīcu. Mums neienāca pat prātā, ka slimnīca kļūs par mērķi un ka šiem bērniem nāksies piedzīvot to, ko tie piedzīvoja," viņa teica.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) paziņojusi, ka Rafahā priekšlaicīgi dzimušajiem mazuļiem no al Šifas slimnīcas esot konstatētas nopietnas infekcijas un ka 11 no tiem esot kritiskā stāvoklī.

ANO Starptautiskais Bērnu fonds (UNICEF) norādīja, ka evakuācija notikusi "ārkārtīgi bīstamos apstākļos" un ka pirms tam "vairāki citi mazuļi mira traģiskos apstākļos, kad visus medicīniskos pakalpojumus al Šifā nācās pārtraukt".

Foto: AFP/SCANPIX

Izraēla apgalvo, ka al Šifas slimnīca, kas ir lielākā slimnīca Gazas josla, ir kļuvusi par Izraēlas un palestīniešu teroristu grupējuma "Hamās" kara centrālo punktu. Izraēla apgalvo, ka zem slimnīcas atrodas "Hamās" bāze, un ir pārmeklējusi ēku, kurā atradusi nelielu daudzumu ieroču.

ANO lēš, ka pirms Izraēlas karavīru ieiešanas slimnīcā tur patvērumu bija raduši 2300 pacientu, personāls un pārvietotie palestīnieši.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais