Pk, 1.12.2023.

Šodien sākas vīriešu veselībai veltīta tiešraide

Egoiste
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Publicitātes foto

Latvijas urologu asociācija aicina ikvienu šodien, 21. novembrī no 12.00 līdz 14.00 un 22. novembrī no 14.00 līdz 16.00 tiešsaistē bez maksas sekot līdzi forumam vīriešu veselības atbalstam “Vīrieti, dzīvo!”.

Divu dienu programmā vairāk nekā 20 vadošie veselības aprūpes speciālisti runās par dažādiem vīriešu veselības tematiem, tai skaitā priekšdziedzera jeb prostatas vēža diagnostiku un ārstēšanu, vīriešu neauglību, vēžu iedzimtību, vīriešu reproduktīvo veselību u.c. Tiešraidi varēs skatīties kanālā TV4, kā arī portālā Sportacentrs.lv un Latvijas Urologu asociācijas Facebook profilā. Tās laikā ikvienam būs iespēja anonīmi uzdot speciālistiem sev saistošos jautājumus.

Daudzi vīrieši izvēlas ignorēt diagnozi “prostatas vēzis” un veikt savlaicīgas veselības pārbaudes, jo satraucas no ārstēšanas un tās blakusparādībām. Tiešraidē urologi, Dr. Pēteris Vaganovs, Kārlis Pētersons un Reinis Riekstiņš skaidros, kādēļ prostatas vēzis mūsdienās tiek uzskatīts par hronisku saslimšanu un 30% vīriešiem tas nav jāārstē. Vien jāveic regulāras pārbaudes un vizītes pie ārsta, lai pārraudzītu tā attīstību.

Mūsdienās daudzi vīrieši savu veselību nereti joprojām pārmet novārtā, sakot – iet pie ārsta ir vājuma pazīme, ja man kas sāp, esmu dzīvs. Tādēļ vīriešiem onkoloģiskas saslimšanas tiek atklātas ielaistākās stadijās nekā sievietēm. Ir būtiski, lai vecāki būtu informēti par to, kā pareizi runāt ar bērniem, īpaši zēniem, par savu veselību, sevis pasargāšanu no dažādiem nelaimes gadījumiem un liekas pārgalvības. Kā arī – jau no mazotnes iemācīt puišus nepamest sevi novārtā un doties veikt savlaicīgas veselības pārbaudes. Kā to panāktu un kādas pārbaudes nepieciešamas, tiešraidē skaidros urologi un zēnu tēvi – Dr. Klims Leoņenko un Dr. Jānis Auziņš. Savukārt pediatre, bērnu infektoloģe Prof. Dace Gardovska vairāk iedziļināsies, kad “sākas” vīriešu veselība un kādēļ svarīgi pievērst uzmanību pat vissmalkākajām veselības detaļām.

Tiešraidē tiks apspriesti arī onkoloģiskās saslimšanas iemesli, kas saistīti ar iedzimtību jeb ģenētiku. Ikviens, kuram savas dzīves laikā ir nācies saskarties ar vēža pacientu, lai tas būtu paziņa, draugs vai ģimenes loceklis, izprot šīs slimības fizisko un emocionālo slogu. Tāpēc, lai veicinātu sabiedrības informētību par vēža iedzimtību un izmeklējumiem, kas ļaus noskaidrot vai vīrietis ir riska zonā, skaidros urologi Dr. Jānis Bērziņš un Dr. Juris Plonis, kā arī bioloģijas zinātņu doktors, molekulārbiologs Juris Šteinbergs.

Šogad eksperti apskatīs ne tikai prostatas veselību, bet dažādus veselības riskus, kas vīriešus var skart visas dzīves garumā. Sarunas laikā ģimenes ārsts Dr. Ainis Dzalbs, onkologs ķīmijterapeits Viktors Kozirovskis un urologi Dr. Arvis Freimanis un Dr. Edgars Baumanis ies cauri vairākiem vīriešu vecumiem – desmitgadēm – skaidrojot kādiem veselības aspektiem būtu jāpievērš uzmanība un kādas veselības pārbaudes būtu ieteicams veikt, lai sevi savlaicīgi pasargātu no nelaimes.

Tiešraides programma 21. novembrī:

12.00 – 13.00 Vīriešu veselība pēdējo 10 gadu laikā. Kādas izmaiņas veselības aprūpē notikušas pēdējo 10 gadu laikā – jaunākie medikamenti, iekārtas, diagnostikas un ārstēšanas metodes.

13.00 – 13.20 Psiholoģiskie aspekti, kādēļ vīrieši laicīgi neapmeklē ārstus. Kādēļ vīriešiem ir tendence nerūpēties par savu veselību un kādi psiholoģiskie aspekti viņus pamudina uz pārgalvīgu rīcību.

13.20 – 13.50 Vīriešu veselība sākot no dzimšanas. Kam pievērst uzmanību jau no mazotnes un kā ar puišiem, runāt par viņu veselību?

Tiešraides programma 22. novembrī:

14.00 – 14.25 Seksuālā, reproduktīvā veselība un diagnoze “Vēzis”. Kas ir vīriešu neauglība, kādi ir tās iemesli un risinājumi?

14.25 – 15.00 Vīriešu veselība dažādos vecuma posmos. No 10 līdz pat 90 gadiem – kādas ir biežākās saslimšanas, ar kurām sirgst vīrieši un kādas veselības pārbaudes nepieciešamas, lai problēmu atklātu tās pirmsākumos?

15.00 – 15.20 Vēzis kā daļa no DNS. Kā gēni var ietekmēt mūsu veselību? Prostatas vēža pārmantojamība un izmeklējumi, kas skaidros – vai es esmu riska grupā?

15.20 – 15.50 Prostatas vēža ārstēšana. Kādas ir mūsdienās pielietojamās prostatas vēža ārstēšanas metodes un kuros gadījumos ārstēšanu var atlikt.

Papildus informāciju par notikumu atradīsiet Latvijas Urologu asociācijas Facebook lapā.  

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu