Izraēlas spēki aiztur Gazas joslas lielākās slimnīcas direktoru (3)

LETA/AFP
CopyLinkedIn Draugiem X
Al-Šifas slimnīcas direktors Mohammads Abu Salmija.
Al-Šifas slimnīcas direktors Mohammads Abu Salmija. Foto: AFP/SCANPIX

Izraēlas spēki ceturtdien aizturēja Gazas joslas lielākās slimnīcas - Gazas pilsētā esošās Al-Šifas slimnīcas - direktoru saistībā ar to, ka šo slimnīcu izmantojis Gazas joslā valdošais palestīniešu kaujinieku grupējums "Hamās".

Al-Šifas slimnīcas direktors Mohammads Abu Salmija bieži bija citēts starptautiskajos medijos par apstākļiem šajā slimnīcā laikā, kad Izraēla īsteno sauszemes ofensīvu Gazas joslā pēc "Hamās" uzbrukuma Izraēlai 7.oktobrī.

Izraēlas armija, kas pagājušajā nedēļā veica reidu Al-Šifas slimnīcā, ir apgalvojusi, ka "Hamās" kaujinieki izmantojuši tuneļu kompleksu zem šīs slimnīcas, lai veiktu uzbrukumus. "Hamās" un slimnīcas amatpersonas vairākkārt noliedza šos apgalvojumus.

Palestīniešu veselības dienesta amatpersonas paziņoja, ka ir aizturēts Abu Salmija, vēl viens ārsts un divi slimnieku kopēji.

Slimnīcas direktors tika aizturēts nopratināšanai pēc tam, kad "pierādījumi parādīja, ka Al-Šifas slimnīca viņa tiešā pārvaldībā kalpojusi par "Hamās" pavēlniecības un kontroles centru," teikts Izraēlas armijas paziņojumā.

Kamēr slimnīca bija "viņa pārvaldībā", tur notika "plaša "Hamās" teroristiska darbība", paziņoja Izraēlas armija, piebilstot, ka "Hamās" tuneļu tīkls izmantoja elektroenerģiju un citus resursus no šīs slimnīcas.

Tas, vai direktors tiks pakļauts tālākai nopratināšanai, būs atkarīgs no tā, vai tiks konstatēta viņa "iesaistīšanās teroristiskā darbībā".

"Hamās" paziņoja, ka "stingri nosoda" Abu Salmiijas un viņa kolēģu aizturēšanu, un aicināja Starptautisko Sarkanā Krusta komiteju (SSKK) un citas starptautiskās institūcijas panākt viņa "tūlītēju atbrīvošanu".

"Hamās" kontrolētās Gazas joslas Veselības ministrijas preses sekretārs Ašrafs al Kudra ceturtdienas vakarā pavēstīja, ka Al-Šifas slimnīcā vēl palikuši 180 pacienti un personāla darbinieki.

"Mēs pieprasām viņu evakuāciju. Viņiem vairs nav elektrības, pārtikas vai ūdens. Izraēlas armija apšauda slimnīcu un pa skaļruni atkārto, ka viņiem jādodas prom, draudot viņus bombardēt," sacīja Kudra.

Komentāri (3)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais