ASV nosūta pirmo kara lidmašīnu ar humāno palīdzību Gazas joslai

LETA/AFP
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: EPA/Scanpix

ASV otrdien nosūtīja uz Ēģipti pirmo no trim kara lidmašīnām ar humāno palīdzību Gazas joslai, solot palīdzēt palestīniešiem, kamēr pastāv pamiers starp ASV sabiedroto Izraēlu un palestīniešu kaujinieku grupējumu "Hamās".

Šie ir pirmie ASV armijas organizētie lidojumi pārtikas, medikamentu un ziemas apģērbu piegādei, kopš 7.oktobrī ar "Hamās" uzbrukumiem Izraēlai sākās bruņotais konflikts.

Palīdzības piegādes lidojumi sākās dienu pēc tam, kad ASV prezidents Džo Baidens pavēstīja, ka viņš izmantos pamiera pagarinājumu, lai piegādātu vairāk palīdzības Gazas joslai.

"Humānās vajadzības Gazā prasa, lai starptautiskā sabiedrība darītu daudz vairāk. ASV ir uzticīgas šiem centieniem," paziņoja Baidena nacionālās drošības padomnieks Džeiks Salivans.

Viņš arī pateica, ka Baidens mudinās "starptautisko sabiedrību steidzami palielināt atbalstu" ANO aicinājumam par palīdzību palestīniešiem Gazas joslā.

Ēģiptē otrdien nolaidās pirmā ASV Gaisa spēku lidmašīna C-17 ar 24,5 tonnām medikamentu un gatavas pārtikas, paziņoja ASV Starptautiskās attīstības aģentūra (AID).

ANO nogādās šo palīdzību uz Gazas joslu no Ēģiptes Ziemeļsīnāja reģiona, kas robežojas ar Gazas joslu, sacīja ASV amatpersonas.

Tuvākajās dienās Ēģiptē ieradīsies vēl divas ASV lidmašīnas ar humāno palīdzību.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais