Āgenskalna tirgū varēs sniegt otro dzīvību apģērbam un somām

Egoiste
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Publicitātes foto

10. decembrī no pulksten 13:00 līdz 15:00 Āgenskalna tirgus “Jauniešu stacijas” koprades telpā, Rīgā ikviens aicināts atnest somas un dažāda tekstila apģērbu, kas savu laiku nokalpojis – tam ir kāds defekts vai dizains vairs nešķiet pievilcīgs, lai Getliņi EKO darbnīcā sniegtu tam otro dzīvību. Darbnīcas vadītāja apģērbu apgleznošanas meistare Arina Popenko palīdzēs dažādos interesantos veidos atjaunot līdzpaņemto drēbi, padarot to krāsaināku un savai gaumei tīkamāku.

“Zīmēšanai uz apģērba, somām būs sagatavoti dažādi jau gatavi šabloni, bet katrs varēs arī ļaut vaļu iztēlei un brīvi zīmēt iecerēto. Apgleznošana prasa kādu laiku, bet droši mums var pievienoties jebkurā brīdī, kamēr būs atvērta darbnīca. Esmu pārliecināta, ka darba rezultāts jūs noteikti iepriecinās – apgleznošana ir veids, kā ne tikai kādai lietai sniegt iespēju dzīvot ilgāk, bet arī būtiski ietaupīt naudu,” šāda veida atkritumu samazinošu nodarbi iedrošina pamēģināt apģērbu apgleznošanas meistare Arina Popenko, kura ar saviem darbiem – spilgti apgleznotām ādas jakām un somām ir ieguvusi popularitāti ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās. Darbnīcas dalībniekiem būs pieejamas tādas pašas speciāli gleznošanai uz tekstila, dabīgās un mākslīgās ādas, džinsa auduma, somām paredzētas krāsas, kādas ikdienas darbā izmanto pazīstamā apģērbu apgleznošanas meistare. Būtiski, ka šādai mākslai paredzētās krāsas ir noturīgas gan pret ikdienas mazgāšanu, gan lietu.

Foto: Publicitātes foto

“Priecē, ka laikā, kad patēriņa kultūra mūs mudina iegūt aizvien jaunas un jaunas lietas, daudzi, īpaši jaunākā paaudze, aizdomājas, cik svarīgi ir nepirkt lieko, mazliet pieliekot radošumu un darbu, esošo izmantot vēlreiz. Būsim gandarīti, ja mūsu veidotā darbnīca palīdzēs raisīt jaunas radošas idejas un sniegs praktiskas iemaņas savu laiku kalpojušām lietām dot otro dzīvību, tā reizē attālinot brīdi to nonākšanai atkritumos. Katrs šāds it kā mazs veikums taupa vietu atkritumu poligonā, katrs, kurš to paveic par sevi var teikt, ka praktiskā veidā ar savu rīcību palīdz samazināt savu radīto atkritumu daudzumu,” atzīst SIA “Getliņi EKO” ārējās komunikācijas vadītājs Ričards Aksels Ozoliņš.

Pētījumu kompānijas “Norstat Latvia” šoruden veiktā sabiedriskās domas aptauja liecina, ka trešajai daļai jeb 35% iedzīvotāju, kuri nedomā par atkritumu daudzuma samazināšanu, pietrūkst praktisku padomu, tādēļ pārliecībā, ka sabiedrības izglītošanas ceļā tas ir maināms, uzņēmuma pirms Ziemassvētku laikā rīkotās darbnīcas sniegs ne tikai padomus, bet arī praktiskas iemaņas. Minētā darbnīca būs veltīta otrās dzīvības sniegšanai apģērbam un somām, bet otra svētku maltītes sagatavošanai tā, lai iespējami mazāk būtu produktu pārpalikumu, kas nonāktu atkritumos.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu