Izskatīšanai Rīgas domē virza ierosinājumu samazināt studentu mēnešbiļetes cenu

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Trolejbuss pieturā "Centrālā stacija".
Trolejbuss pieturā "Centrālā stacija". Foto: Edijs Pālens/LETA

Rīgas domes Satiksmes komitejas deputāti pirmdien, 11. decembrī, atbalstīja "Rīgas satiksmes" sabiedriskā transporta mēnešbiļetes cenas samazināšanu studentiem un jautājuma virzīšanu skatīšanai Rīgas domes sēdē.

Grozījumi saistošajos noteikumos par braukšanas maksas atvieglojumiem Rīgas valstspilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā paredz studentiem atlaidi mēnešbiļetēm palielināt no 50% uz 60%.

Līdz ar to studentiem par mēnešbiļeti būtu jāmaksā 12 eiro pašreizējo 15 eiro vietā.

Vienlaikus grozījumi saistošajos noteikumos paredz pagarināt Rīgas atbalsta centrā reģistrētajiem Ukrainas iedzīvotājiem 100% braukšanas maksas atvieglojumu līdz 2024.gada 30.jūnijam.

Šodien komitejas sēdē "Progresīvo" partijas deputāti pārmeta, ka, tā kā par šo jautājumu nav saņemts neviens sabiedrības komentārs, tad sabiedriskā apspriede nav bijusi pietiekami izziņota. Rīgas domes Satiksmes departamentam tika pārmests, ka jautājums ir pārāk ilgi novilcināts un nav ņemti vērā papildu dati par studentu vēlmēm un iespējām. Papildus tam "Progresīvo" deputāts Igors Kļaviņš uzsvēra, ka 40% studentu ienākumi ir līdz 200 eiro un studentiem galvenā ir cena, tāpēc viņš rosināja mēnešbiļetes cenu samazināt vēl vairāk. Tomēr Kļaviņa priekšlikums atbalstu neguva.

Diskusijas bija arī par iespējām ieviest jaunu produktu, proti, biļetes īsam posmam, piemēram, braucienam pāri tiltam vai dažu pieturu attālumā. "Rīgas satiksmes" valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa norādīja, ka pie esošās transporta sistēmas un infrastruktūras uzņēmums neredz iespējas ieviest šādu produktu, jo tas būtu nesamērīgi dārgi. Savukārt jauns informācijas tehnoloģiju risinājums atkarībā no funkcionalitātes var izmaksāt no trīs līdz 13 miljoniem eiro.

Jau ziņots, ka pēc Rīgas sabiedriskā transporta biļešu reformas, kas tika īstenota no šī gada janvāra, un ar kuru tika atceltas vienreizējā brauciena biļetes, ieviešot laika biļetes. Studenti prasīja atjaunot vienreizējā brauciena atlaides Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā un savāca parakstus, lai šo ierosinājumu iesniegtu pašvaldībā.

Taču SIA "Rīgas satiksme" pauda, ka nesaskata iemeslu pārskatīt biļešu klāstu un palielināt biļešu skaitu, iekļaujot viena brauciena biļetes atsevišķai pasažieru kategorijai, jo mērķis mainīt pasažieru ieradumus, biežāk izmantojot sabiedrisko transportu, ir sasniegts - braucienu ar mēneša abonementa biļetēm reģistrāciju ir vairāk.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais