Noskaties ⟩ Lielākais KIA elektromobilis ar satriecošu tehniku (4)

TVNET Auto
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Šī nav pirmā reize, kad raidījums "TV Autoziņas" tiekas ar monolīto KIA elektromobili EV9, taču nu šis iespaidīgais aparāts ir piezemējies Latvijā. Ir iespējams novērtēt, kā šis iespaidīgais braucamrīks iederas mūsu satiksmē un vidē. Ko tad mēs zinām par KIA EV 9?

Tas ir piecus metrs garš, pilnībā elektrisks SUV ar līdz pat septiņām sēdvietām, pilnpiedziņu, 385 ZS jaudu, gandrīz 100 kWh bateriju un teorētisko sniedzamību līdz pat 668 km pilsētā vai ap 500 km jauktos braukšanas apstākļos.

Latvijā KIA EV9 piedāvā tikai labā komplektācijā GT- Line TX par gandrīz 90 000 eiro. Kā jebkura lieta pasaulē, arī KIA EV9 ir izmērāma un nosverama, taču tam nepieciešams speciālists, un kāpēc lai tas nebūtu ALD Automotive rīkotājdirektors Mārcis Mauriņš?

Elektromobilī sajūtas ir mānīgi vieglas - paātrinājums un dinamika. Un vēl kāda! 5,3 sekundes līdz "simtam" liek momentā aizmirst par pašmasu, kas nekādi nav mazāka par 2,5 tonnām.

Elektromobiļiem raksturīgo mīnusu KIA pamanījies nomaskēt ne sliktāk par Porsche. Elektromotoru jauda priekšā un aizmugurē ir identiska, tāpēc arī slidenos apstākļos KIA EV9 reakcijas ir lineāras un saprotamas - tāpat kā panelis.

Transmisijas vadība kopā ar starta pogu atrodas pie stūres kolonnas. Starp citu, ja izdotos Latvijā atrast 350 kW uzlādes staciju, KIA EV9 var pilnībā uzlādēt 24 minūtēs. To nodrošina 800 voltu gaitas iekārtas spriegums.

Plašāk "TV Autoziņas" sižetā!

Komentāri (4)CopyLinkedIn Draugiem X
Nepalaid garām!
Uz augšu