Drošības apsvērumu dēļ slēdz Cirgaļu skatu torni

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Mežs. Ilustratīvs attēls.
Mežs. Ilustratīvs attēls. Foto: Jānis Škapars/TVNET

Drošības apsvērumu dēļ Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) apmeklētājiem uz laiku slēgusi Cirgaļu skatu torni aizsargājamo ainavu apvidū "Ziemeļgauja" Valkas novada Zvārtavas pagastā, informēja DAP.

Torņa pamatnē konstatēti strukturāli bojājumi. Kamēr tie tiks novērsti, atrasties skatu tornī ir bīstami. DAP pie torņa izvietojusi informatīvās norādes, kā arī fiziskus norobežojumus, lai ierobežotu piekļuvi tornim.

Cirgaļu skatu tornis atklāts 2015.gadā un tas ir 27 metru augsts. DAP dati liecina, ka ik gadu Cirgaļu skatu torni apmeklē apmēram 3000 tūristu. Skatu tornis lielākoties kā apskates objekts tiek iekļauts maršrutos, kas ceļotājus ved uz Cirgaļu kāpām, Zvārtavas muižu un Kokšu ezeru pastaigu taku.

Aizsargājamo ainavu apvidus "Ziemeļgauja" aptver teritoriju gar Gauju - dabisku un neregulētu ūdensteci ar vecupju sistēmu, botāniski vērtīgām pļavām, veciem jauktiem un lapkoku mežiem. Teritorijā konstatēti vairāki Eiropas Savienības nozīmes biotopi, kā arī liels skaits aizsargājamu augu un dzīvnieku sugu.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais