Foto Okupācijas muzeja direktores kabinetā naktī iemests degmaisījums (9)

Papildināts
TVNET/LETA
Papildināts 23:00, 28. februāris, 2024
Okupācijas muzeja telpā naktī iemests degmaisījums.
Okupācijas muzeja telpā naktī iemests degmaisījums. Foto: Zane Bitere/LETA

Naktī uz trešdienu, 28. februāri, Latvijas Okupācijas muzeja telpā iemests degmaisījums, aģentūrai LETA apstiprināja muzeja vadītāja Solvita Vība.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā apliecināja, ka aizvadītajā naktī plkst.1.04 saņemts izsaukums uz ēku Strēlnieku laukumā Rīgā, kuras pirmajā stāvā dega krēsls un papīri 0,5 kvadrātmetra platībā. LETA šodien novēroja, ka degmaisījums caur logu iemests Vības kabinetā, kas ir nokvēpis un turpat atrodas pilnībā sadedzis krēsls.

Viņa norādīja, ka, neskatoties uz uzbrukumu, muzejs turpina darbu un ekspozīcija ir pieejama apmeklētājiem. Tāpat Vība pauda cerību uz dienestu ātru iesaisti vainīgā atrašanā.

"Ceru, ka uzbrucējs tiks ātri atrasts. Manuprāt, tas bija mērķtiecīgi plānots uzbrukums Okupācijas muzejam. Gribu uzsvērt, ka mēs turpinām savu darbu," sacīja Okupācijas muzeja vadītāja.

Muzeja vadītāja Solvita Vība zināja teikt, ka ap vieniem naktī kāds cilvēks maskā ar āmuru izsitis viņas kabineta logu un iemetis "Molotova kokteili", kas ir pudele ar degmaisījumu. Pēc tam notika sprādziens, kā rezultātā kabinets izdedzis; direktores krēsls sadedzis pilnībā, no tā pāri palikušas tikai metāla detaļas. Izsistajam logam priekšā šobrīd pielikta plāksne, vēsta LTV "Panorāma".

Uzbrucējs bijis labi sagatavojies, seju aizsegusi maska. Tas redzams videonovērošanas ierakstos, ko pagaidām nav plānots publiskot. Direktore norādīja – muzeja krājums ugunsgrēkā nav skarts.

Kā norādīja Valsts policijā, saistībā ar minēto notikumu policija veic pārbaudi, taču plašākus komentārus tā šobrīd sniegt nevarot.

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) trešdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču uzsvēra, ka informāciju par incidentu Okupācijas muzejā viņa saņēmusi no iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (JV). Viņa norādīja, ka iekšlietu un drošības dienesti strādā kopā, lai atrastu vainīgo.

"Mēs rūpīgi sekosim līdzi šai situācijai, lai Okupācijas muzeja darbinieki justos droši. Skaidrs, ka šajos ģeopolitiskajos apstākļos mums īpaši jārūpējas gan par mūsu robežu, gan iedzīvotāju drošību. Ceru, ka tuvākajā laikā dienesti varēs aizturēt vainīgo personu," sacīja Siliņa.

Rinkēvičs pauda pārliecību, ka valsts drošības iestādes un iekšlietu dienesti darīs visu, lai vainīgos sauktu pie atbildības un pierādīs, ka šāda veida provokācijas netiks tolerētas.

"Es ceru, ka brīdī, kad vainīgie tiks noķerti, arī tiesu sistēma reaģēs adekvāti un būs tiešām bargi sodi tiem, kas īsteno tāda veida provokācijas," teica Rinkēvičs.

Iekšlietu ministrs norādīja, ka šorīt ticies ar Valsts drošības dienesta un Valsts policijas vadību un saņēmis apliecinājumu, ka pašlaik valsts drošības iestādes veic visas nepieciešamās darbības, lai vainīgās personas tiku identificētas un aizturētas.

Kozlovskis uzskata, ka ar visu likuma bardzību ir jāvēršas pret šādām provokācijām, kas vērstas uz nestabilitātes vai nedrošības sajūtas radīšanu.

Aktuālais šodien
Svarīgākais