Foto un video ⟩ Policija aizturējusi personu, kura iemeta degmaisījuma pudeli Okupācijas muzejā (23)

LETA
Papildināts 08:31, 1. marts, 2024
CopyLinkedIn Draugiem X
Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (no kreisās) un Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts piedalās pasākumā Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes teritorijā, kur pasāsākuma laikā Valsts robežsardze dāvinājumā no ASV saņem 57 "Polaris" kvadriciklus.
Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (no kreisās) un Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts piedalās pasākumā Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes teritorijā, kur pasāsākuma laikā Valsts robežsardze dāvinājumā no ASV saņem 57 "Polaris" kvadriciklus. Foto: Zane Bitere/LETA

Valsts policija (VP) ir aizturējusi personu, kura varētu būt vainojama degmaisījuma iemešanā Latvijas Okupācijas muzeja vadītājas Solvitas Vības kabinetā, apstiprināja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV).

Viņš izsaka lielu pateicību Valsts drošības dienestam un VP par profesionālo darbu, identificējot un aizturot šo personu.

Ministrs uzskata, ka profesionāli paveiktā darba rezultāts ir ne tikai personas aizturēšana, bet arī ātrums, kādā tas tika izdarīts, neskatoties uz to, ka uzbrucējs bija veicis sagatavošanās priekšdarbus.

"Neatsverama nozīme te bijusi izcilai sadarbībai ar Rīgas Pašvaldības policiju (RPP), un nozieguma operatīva atklāšana notikusi, pateicoties RPP Videonovērošanas centram,"

norāda ministrs.

Atzinīgi policijas darbu novērtējis arī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Foto: Naktī Okupācijas muzeja telpā iemests degmaisījums

Šorīt intervijā Latvijas televīzijai iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis sacīja, ka “aizturētā persona bija veikusi sagatavošanās darbus, lai veiktu šo uzbrukumu Okupācijas muzejam”.

Par notikušo ir sākts kriminālprocess, pamatojoties uz Krimināllikuma 185.panta 2.daļu, kas paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem.

Kozlovskis norāda, ka šis noziedzīgais nodarījums ir jāvērtē kopsakarā ar hibrīdkara apstākļiem, kuros pašlaik dzīvojam, un šādi noziegumi ir nopietns apdraudējums nacionālajai drošībai. Viņš cer, ka šis noziegums tiks vērtēts ar visu likuma bardzību un sods būs atbilstošs nodarījumam.

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" izteica pateicību dienestiem par operatīvo darbu. Ātra aizturēšana svarīga bija arī muzeja darbiniekiem, akcentēja Siliņa.

Arī Ministru prezidente norādīja, ka šis noziedzīgais nodarījums ir jāvērtē kopsakarā ar hibrīdkara apstākļiem, kuros pašlaik dzīvojam.

Jau ziņots, ka naktī uz otrdienu Latvijas Okupācijas muzejā tika iemests degmaisījums, kā rezultātā muzeja direktores kabinetā pirmajā stāvā dega krēsls un papīri 0,5 kvadrātmetra platībā.

Komentāri (23)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais