PVD dzīvnieku audzētavā "Lieldeviņzare" izņem lielu skaitu suņu (1)

TVNET
PVD dzīvnieku audzētavā "Lieldeviņzare" izņem lielu skaitu suņu
PVD dzīvnieku audzētavā "Lieldeviņzare" izņem lielu skaitu suņu Foto: Pārtikas un veterinārais dienests

Par dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem un ilgstošu konstatēto pārkāpumu nenovēršanu Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) šodien no dzīvnieku audzētavas "Lieldeviņzare" Bauskas novadā izņem lielu skaitu suņu, kas tiks nogādāti dzīvnieku patversmēs, portālu TVNET informē PVD. 

Pēc dienesta aplēsēm šajā dzīvnieku turēšanas vietā tiek turēti vairāk nekā 100 suņi.

PVD konstatējis, ka dzīvnieki tiek turēti nepiemērotos apstākļos, nenodrošinot tiem pilnvērtīgu barību un brīvi pieejamu dzeramo ūdeni, dzīvnieku veselībai un dzīvībai drošu vidi, un pieļaujot nekontrolētu to vairošanos.

PVD dzīvnieku audzētavā "Lieldeviņzare" izņem lielu skaitu suņu
PVD dzīvnieku audzētavā "Lieldeviņzare" izņem lielu skaitu suņu Foto: Pārtikas un veterinārais dienests

Dzīvnieku audzētava "Lieldeviņzare" jau iepriekš bija nonākusi PVD uzmanības lokā un vairākkārt saņēmusi aizrādījumus par pārkāpumiem tās darbībā, kas, ja netiks novērsti, var novest pie dzīvnieku izņemšanas. Veicot atkārtotas pārbaudes audzētavā, PVD konstatēja, ka pārkāpumi nav novērsti, dzīvnieku īpašniece viena nespēj nodrošināt atbilstošu dzīvnieku aprūpi un kopumā netika novēroti situācijas uzlabojumi.

Par konstatēto sākts administratīvā pārkāpuma process un tā ietvaros pieņemts lēmums dzīvniekus izņemt.

Šobrīd izņemtie dzīvnieki ir patversmēs un Nodrošinājuma valsts aģentūra veiks tālākās rīcības attiecībā uz dzīvnieku realizāciju.

Aktuālais šodien
Svarīgākais