Noskaties Eksotiski riepu izmēri rodas katru dienu

TVNET Auto
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Kopš automobiļu tirgus sadrumstalojies neskaitāmos apakšegmentos un papildnišās, vairākas reizes audzis arī riepu izmēru un variantu skaits.

Kā stāsta "Goodyear" tirdzniecības vadītājs Baltijā Mārtiņš Grīnbergs, ja pirms desmit gadiem "Goodyear" sortimentā bija 200 nosaukumu, tad pēc pieciem gadiem tie jau bija 600, bet šī gada cenu lapā jau ap 1000.

Eksotiski izmēri sastopami ik uz soļa un teju visās automašīnu klasēs, no maziem krosoveriem līdz ekskluzīviem sporta auto. Jo specifiskāks un jaunāks auto, jo piedāvājums ir mazāks. Ar sevišķi dīvainiem un uz citiem modeļiem nesastopamiem riepu izmēriem arvien izceļas elektromobiļi.

Var gadīties, ka pirmajos ražošanas gados automašīnai pieejamas tikai oriģinālaprīkojuma riepas, ko piedāvā viens vai daži ražotāji. Labs piemērs savulaik bija pirmais BMW i3.

Pirmajā ziemas sezonā ziemas riepas piedāvāja tikai viens ražotājs. Tagad gan esot ap 20. Riepu industrija ātri pielāgojas autoražotāju kaprīzēm, un pat visjancīgākie izmēri parādās visās cenu kategorijās. Daži izmēri gan joprojām ir "sālīti".

Plašāk "TV Autoziņas" sižetā!

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Nepalaid garām!
Uz augšu