Bērboka aicina piemērot jaunas sankcijas Irānas lidrobotu tehnoloģijām (2)

TVNET/LETA/AFP
CopyLinkedIn Draugiem X
Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka.
Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka. Foto: Florian Gaertner/picture alliance / AA/photothek.de

Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka otrdien aicinājusi Eiropas Savienību (ES) piemērot jaunas sankcijas Irānas bezpilotu lidaparātu tehnoloģijām.

Pēdējos gados ES ir piemērojusi Irānai virkni sankciju, tai skaitā par lidrobotu piegādēm Krievijai, kas Irānā ražotos ieročus bieži izmanto karā pret Ukrainu.

Naktī no sestdienas uz svētdienu Irāna uzbruka Izraēlai ar simtiem bezpilota lidaparātu un raķešu, no kuriem lielāko daļu Izraēlai un sabiedrotajiem izdevās pārtvert.

Bērboka norādīja, ka ES pagājušajā gadā vienojās par bezpilota lidaparātu sankciju režīmu.

"Es kopā ar Franciju un citiem partneriem Eiropas Savienībā rudenī iestājos par to, lai šis bezpilota lidaparātu sankciju režīms tiktu paplašināts," piebilda ministre, paužot vēlmi, lai tas attiektos arī uz "citām raķešu tehnoloģijām Irānas arsenālā". "Es ceru, ka tagad mēs beidzot varam spert šo soli kopā."

Bērboka šodien dosies uz Izraēlu, lai "apliecinātu Izraēlas partneriem pilnīgu Vācijas solidaritāti", un apspriestu, kā novērst turpmāku vardarbības eskalāciju.

Izraēlas ārlietu ministrs Israels Kacs šodien aicināja 32 valstis noteikt sankcijas Irānas Revolucionārajai gvardei un tās raķešu programmai. Viņš aicināja piemērot sankcijas "Irānas raķešu projektam" un pasludināt Revolucionāro gvardi par teroristisku organizāciju.

Vairākas ES valstis jau iepriekš aicināja iekļaut Revolucionāro gvardi teroristu grupējuma sarakstā. Taču Eiropas amatpersonas apgalvoja, ka šādu lēmumu būtu grūti tiesiski pamatot.

Komentāri (2)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais