Apcietināto Krievijas aizsardzības ministra vietnieku Timuru Ivanovu tur aizdomās valsts nodevībā (22)

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: AP/Scanpix

Aizturētais Krievijas aizsardzības ministra vietnieks Timurs Ivanovs tiekot turēts aizdomās par valsts nodevību, tā, atsaucoties uz Federālajam Drošības dienestam (FSB) tuviem avotiem, apgalvo laikraksts “Vazhnye Istorii”. Apsūdzības korupcijā ir tikai tiesas procesa publiskā daļa.

“Kukuļdošana ir paredzēta sabiedrībai. Pagaidām viņi nevēlas publiski runāt par valsts nodevību – skandāls ir liels: galu galā aizsardzības ministra vietnieks,” sacīja viens no izdevuma avotiem.

“Neviens viņu neaizturēs par korupciju. Visi [Kremlī] par to zināja jau sen. Putins deva rīkojumu pēc tam, kad viņiem izdevās viņu pārliecināt, ka runa ir par valsts nodevību,”

sacīja cits avots.

Tiesa Maskavā 24. aprīlī apcietināja Ivanovu un apsūdzēja viņu kukuļa pieņemšanā sevišķi lielā apmērā. Izmeklētāji uzskata, ka Ivanovs iesaistījies noziedzīgā sazvērestībā ar trešajām personām: lieta ir saistīta ar līgumu slēgšanu un apakšuzņēmuma darbu veikšanu Aizsardzības ministrijas vajadzībām.

Iepriekš izdevums “Projekt” publicēja pētījumu par to, kā Ivanovu ģimene slēpa elitāru nekustamo īpašumu gandrīz 1 miljarda rubļu vērtībā. Saskaņā ar publikācijas datiem Ivanova ģimenei pieder māja 1,6 tūkstošu m² platībā un zemesgabals 10 tūkstošu m² platībā Uspenskoje ciematā Maskavas apgabalā. Turklāt izdevums noskaidroja, ka Ivanovam Ostoženkā pieder arī rindu māja, kuras platība ir 300 m².

Tāpat Ivanovs saņem desmitiem miljardu rubļu Krievijas sagrauto ēku būvniecībā Mariupolē, ziņo centrs “Dossier”, norādot, ka Krievijas Federācijas okupētās teritorijas aizsardzības ministra vietniekam kļuvušas par īstu zelta raktuvi.

Ivanovs kļuva slavens ar to, ka pasargāja Putina preses sekretāra Dmitrija Peskova pārmērīgo bagātību no ziņkārīgo acīm. Svinībās par godu sievas dzimšanas dienai ministra vietnieks no kamerām noslēpa Peskova pulksteni - tā vērtība ir aptuveni 6 miljoni rubļu. Tā ir puse no Peskova gada ienākumiem.

Komentāri (22)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais