Pēc izskanējušās informācijas par pasniedzēju uzmākšanos studentēm JVLMA klases aprīko ar lodziņiem (6)

Papildināts
TVNET/LETA
Papildināts 19:34, 14. maijs, 2024
CopyLinkedIn Draugiem X
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija Foto: Shutterstock

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) aprīko mācību klases ar lodziņiem vides drošības uzlabošanai, aģentūra LETA noskaidroja akadēmijā.

Šobrīd lodziņš izveidots mācību klasē JVLMA ēkā Raiņa bulvārī 23, vienā no tām telpām, kur tāda izveide ir iespējama. Tas izmaksājis 180 eiro. Tiklīdz būs atrasts finansējums tālākiem darbiem, potenciāli šādus lodziņus varētu iekārtot vēl vairākās klasēs.

JVLMA Infrastruktūras direktors Armands Lapiņš piebilda, ka šādi stikloti lodziņi, tostarp arī stikla durvis un sienas, jau ir ierasta prakse daudzās pasaules mūzikas skolās un augstskolās. Tāpat arī JVLMA ēkā Raiņa bulvārī 23 jau iepriekš ir iekārtota virkne telpu, kurām ir stikla sienas. JVLMA skatīsies, kādas būs studējošo un pasniedzēju atsauksmes par šādu risinājumu.

Lapiņš gan atzina, ka ne visās akadēmijas klasēs ir iespējams izvietot lodziņus. JVLMA mācību telpas atrodas divās ēkās - Krišjāņa Barona ielā 1 un Raiņa bulvārī 23. Ēka Krišjāņa Barona ielā 1 ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un iejaukšanās vēsturiskajā veidolā nav pieļaujama. Tāpat ir daudz telpu, kurām ir dubultas durvis, un/vai šādu lodziņu ieviešana patiesi traucētu skaņas izolācijai, skaidroja Lapiņš.

Attiecībā uz citiem drošības pasākumiem JVLMA padomes priekšsēdētājs Timurs Tomsons minēja, ka JVLMA ir izstrādāts astoņu punktu plāns, kas veidots, balstoties uz Eiropas labāko mūzikas augstskolu risinājumiem, un aptaujājot, kādus risinājumus akadēmijas studenti uzskata par prioritāriem. Plānā noteikta izpratnes par drošu vidi veicināšana, apmācības personālam un studējošajiem, ziņošanas par iespējamiem pārkāpumiem mehānisma uzlabošana, studējošo un personāla atbalsta sistēmas pilnveidošana un arī normatīvo regulējumu precizēšana.

Tāpat akadēmija ir izskatījusi iespējamību aprīkot klases ar video novērošanas ierīcēm, taču šāds risinājums nav guvis atbalstu ne studējošo, ne pasniedzēju vidū.

TVNET jau rakstīja, ka JVLMA saņemti vairāku studenšu iesniegumi par iespējamu pasniedzēju seksuālu uzmākšanos. Līdzīga rakstura bažas publiski paustas arī par kādu Mākslas akadēmijas pasniedzēju.

Valsts policija sākusi kriminālprocesu saistībā ar izskanējušo informāciju par JVLMA pasniedzēju iespējamo uzmākšanos studentēm. Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma nodaļas par noziedzīgu nodarījumu pret tikumību un dzimumneaizskaramību.

Komentāri (6)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais