Žurnāliste Spriņģe vērsīsies policijā par draudiem izvarot

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" žurnāliste Inga Sprinģe izrādes "Šķelšanās" ģenerālmēģinājuma laikā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī.
Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" žurnāliste Inga Sprinģe izrādes "Šķelšanās" ģenerālmēģinājuma laikā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī. Foto: Zane Bitere/LETA

Pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" žurnāliste Inga Spriņģe vērsīsies Valsts policijā par kārtējiem viņai sociālajos tīklos izteiktajiem draudiem.

Žurnāliste publiskojusi daļu no sarakstes pie sava aicinājuma braukt uz Čehova Rīgas krievu teātra un "Re:Baltica" izrādi "Šķelšanās" Daugavpilī. Sarakstē iesaistījusies arī kāda Nataša Rusinova un Oskars Lekuns, cita starpā izsakot draudus žurnālisti izvarot.

Spriņģe sacīja, ka bija pārsteigta par draudiem, jo pēdējā laikā šāda rakstura komentārus saņem ļoti reti. Turklāt no viņas puses komunikācijas sociālajos tīklos par "šķeļošām tēmām" pēdējā laikā nav bijis.

Žurnāliste sacīja, ka Rusinova viņas ierakstus komentē regulāri, taču Lekunu ievērojusi pirmo reizi. Lekuns ar Spriņģi ir sazinājies, paskaidrojot, ka "ir pret vardarbību", taču iebilst pret sabiedrības šķelšanu. Tomēr Spriņģe nolēmusi rakstīt iesniegumu Valsts policijā par abām personām, jo šāds komunikācijas veids nevar būt norma, aizbildinoties ar "es jau neko".

Daugavpils teātrī 28.maijā būs skatāma Čehova Rīgas krievu teātra un pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" izrāde "Šķelšanās". Izrāde 4.martā tika nospēlēta Rīgas krievu teātrī un bija plānota kā vienreizējs notikums, tomēr pēc aicinājumiem izrādi atkārtot nolemts to piedāvāt publikai noskatīties vēl vienu reizi - Daugavpilī.

Izrāde pozicionēta kā aizkadru izrāde tiešā sasaistē ar notikumiem seriāla "Šķelšanās" tapšanas laikā. Izrādē piedalās gan žurnālisti, gan Čehova Rīgas krevu teātra aktieri, stāstot seriāla aizkadru stāstus un arī savu personīgo dzīves pieredzi.

Izrādes radošo komandu veido režisors Valters Sīlis, dramaturgs Artūrs Dīcis. Līdzās teātra aktieriem - Veronikai Plotņikovai, Janai Herbstai, Aleksandram Maļikovam un Dmitrijam Jegorovam - izrādē piedalās arī "Re:Baltica" žurnālistes Sanita Jemberga, Spriņģe, Inese Braže, Annija Petrova, kā arī Daugavpils medija "Chayka.lv" žurnālistes Inna Plavoka un Nataļja Paļčevska.

Gada sākumā tika publicēts "Re:Baltica" dokumentālais četru sēriju seriāls "Šķelšanās". Seriālā žurnālistes pēta viedokļu sadursmes sabiedrībā, to izcelsmi un sekas valsts drošībai un labklājībai.

Tāpat ziņots, ka pērn cietumā nonāca Jānis Sondars, kuru notiesāja par Spriņģes vajāšanu. Augstākas tiesas (AT) Krimināllietu departaments nolēma neierosināt kasācijas tiesvedību lietā, kurā Sondaram piespriesta brīvības atņemšanas uz diviem mēnešiem par Spriņģes vajāšanu, līdz ar to stājās spēkā viņu notiesājošais spriedums.

Sondars tika apsūdzēts par to, ka vairākkārtēji izteica draudus, kā arī par vajāšanu jeb vairākkārtēju un ilgstošu nevēlamu saziņu ar personu, kurai bija pamats baidīties par savu drošību.

Sondars gribējis iebiedēt viņam personīgi nepazīstamo Spriņģi, būdams neapmierināts ar "Re:Baltica" un Spriņģes publikācijām. Sondars žurnālisti ilgstoši, gandrīz divu gadu garumā, vajājis, apzinoties, ka Spriņģe nevēlas ar viņu komunicēt.

Viņš žurnālistei draudējis sociālā tīkla "Facebook" tiešraidēs, ieradies ar bēru pušķi "Re:Baltica" birojā un daudzkārt zvanījis uz Spriņģes privāto tālruni, sūtījis draudu īsziņas, izmantojot SMS, "WhatsApp" un citas saziņas iespējas.

CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais