Kādas krāsas auto Latvijā ir vislielākais nobraukums?

TVNET Auto
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Īriss Sviklis/LETA

​Lai arī lietoto auto tirdzniecībā dominē tādas bieži izmantotas krāsas kā balta, pelēka un melna, šādu toņu automašīnas ne vienmēr tiek izmantotas garu pārbraucienu veikšanai. Auto nozares datu uzņēmums "carVertical" veicis pētījumu 15 Eiropas valstīs – tostarp Latvijā –, kurā atklāta saikne starp automašīnas virsbūves krāsu un tās veikto nobraukumu.

Zaļi auto veic visvairāk kilometru

Caurskatot visus transportlīdzekļus, kuri pārbaudīti Latvijā ar "carVertical" platformas palīdzību, secināts, ka zaļas krāsas automašīnām ir augstākais vidējais nobraukums – 221 947 km.

Līdzīgi dati novērojami arī pelēkas (203 872 km) un melnas (203 319 km) krāsas automašīnām.

Zaļa krāsa parasti tiek uzklāta luksusa klases auto, kuri ir piemērotāki garākiem pārbraucieniem – it īpaši ārpus pilsētas. Pelēks auto tonis ir viens no populārākajiem, jo virsbūve šajā krāsā tiek veidota teju jebkāda veida un klases automašīnām. Pelēka krāsa tiek plaši uzskatīta par vis praktiskāko – it īpaši valstīs ar mainīgiem klimata apstākļiem. Melns tonis arī ieņem būtisku automašīnu tirgus daļu. Lai arī tas ir nepraktiskāks, to joprojām novērtē dažāda veida autobraucēji.

"Dīzeļdzinēju auto veic visvairāk kilometru. Taču tāpat mūsu pētījumā secinājām, ka transportlīdzekļa virsbūves krāsa tiešā mērā ietekmē to, cik daudz šie auto tiek izmantoti," saka Mats Buzelis, auto nozares eksperts un "carVertical" komunikācijas vadītājs.

Sudrabotiem un baltiem auto ir zemākais nobraukums

Sudrabotām automašīnām ir zemākais vidējais nobraukums – 184 092 km. Tāda pati tendence novērojama arī spēkratiem, kas krāsoti baltā (184 588 km) un sarkanā (192 508 km) krāsā.

Lai arī citās valstīs, kurās tika veikts pētījums, lielākais nobraukums fiksēts sudrabkrāsas automašīnām, Latvijā situācija ir tieši pretēja. Balta virsbūves krāsa ir populārāka Dienvideiropas valstīs, jo tāds auto mazāk uzkarst. Sarkana krāsa automašīnām ir visai reta – šo toni parasti uzklāj tiem spēkratiem, kuri pielāgoti automašīnu entuziastu vajadzībām. Sarkana krāsa ir bieži novērojama kabrioletiem, rodsteriem jeb sporta auto un kupejām, taču šos spēkratus ikdienā izmanto mazāk nekā sedanus vai apvidus auto.

"Lietotu auto pircēji nav tik izvēlīgi par konkrētu transportlīdzekļa krāsu, kā tas novērojams dīleru centros, pērkot jaunus spēkratus. Taču ir daļa pircēju, kas primāri pievērš uzmanību transportlīdzekļa krāsai, nevis tā tehniskajam stāvoklim. Šāda prakse nav ieteicama, jo nolietots auto vizuāli var izskatīties labi, taču patiesībā tā uzturēšana ir dārga. Pircējiem pieņemot lēmumu, automašīnas stāvoklim un vēsturiskajiem datiem būtu jābūt svarīgākiem par virsbūves krāsu vai vizuālo kopskatu," paskaidro Buzelis.

Nepalaid garām!
Uz augšu