Šolcs sola drīzumā piegādāt Ukrainai trešo "Patriot" sistēmu (9)

LETA/BBC
Foto: dpa/picture-alliance/Scanpix

Vācijas kanclers Olafs Šolcs otrdien starptautiskajā konferencē par Ukrainas atjaunošanu Berlīnē solījis tuvākajā laikā piegādāt Kijivai trešo pretgaisa aizsardzības sistēmu "Patriot".

Šolcs atklāja konferenci kopā ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, kurš Vācijas galvaspilsētā ieradās pirmdienas vakarā.

Šolcs aicināja visus konferences dalībniekus atbalstīt iniciatīvu stiprināt Ukrainas pretgaisa aizsardzību.

"Tuvāko nedēļu un mēnešu laikā mēs piegādāsim Ukrainai trešo pretgaisa aizsardzības sistēmu "Patriot", "IRIS-T", "Gepard" iekārtas, raķetes un munīciju. Tas viss tiks nogādāts Ukrainai turpmākajos mēnešos un nedēļās," paziņoja Vācijas kanclers.

"Ukraina ies pa ceļu, ko sev izvēlējušies paši ukraiņi: demokrātisku, brīvu, Eiropā esošu. Un tāpēc šodien Berlīnē mēs strādājam, lai atjaunotu spēcīgu, brīvu un eiropeisku Ukrainu. Ir vajadzīgs spēks un stingri principi, lai [Krievijas diktators Vladimirs] Putins saprastu, ka pēc viņa diktāta nebūs ne militāras uzvaras, ne miera. Viņam ir jāpārtrauc sava brutālā kampaņa un jāatsauc savi karaspēki," konferences atklāšanā Berlīnē sacīja Šolcs.

Zelenskim Berlīnē plānotas sarunas ar Šolcu un Vācijas prezidentu Valteru Šteinmeieru, un viņš uzrunās Bundestāgu.

Zelenskis sacīja, sarunās ar kancleru apspriedīs turpmāku atbalstu Ukrainas aizsardzībai, Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēmas attīstību, kā arī kopīgu ieroču ražošanu.

"Mēs saskaņosim nostājas miera samita, Eiropadomes samita un NATO samita priekšvakarā," sacīja Ukrainas prezidents.

Aktuālais šodien
Svarīgākais