Francijas konservatīvo līderis atbalsta aliansi ar Nacionālo apvienību

TVNET/LETA/AFP
Francijas konservatīvās Republikāņu partijas (LR) līderis Ēriks Sjoti.
Francijas konservatīvās Republikāņu partijas (LR) līderis Ēriks Sjoti. Foto: Obatala-photography/Shutterstock

Francijas konservatīvās Republikāņu partijas (LR) līderis Ēriks Sjoti otrdien paudis atbalstu aliansei ar galēji labējo Nacionālo apvienību (RN).

"Mums nepieciešama alianse, kamēr paliekam tie, kas esam (..), alianse ar RN un tās kandidātiem," televīzijas kanālam TF1 paziņoja Sjoti.

Viņš piebilda, ka jau apspriedis ar RN bijušo līderi Marinu Lepēnu un pašreizējo partijas vadītāju Žordanu Bardelu.

Lepēna atzinīgi novērtējusi Sjoti "drosmīgo soli" un "atbildības sajūtu", paužot cerību, ka viņam sekos nozīmīgs skaits citu republikāņu pārstāvju.

Viņa norādījusi, ka tā ir vēsturiska atteikšanās no franču konservatīvo tradicionālās nevēlēšanās sadarboties ar RN, kas savulaik bija pazīstama kā Nacionālā fronte (FN).

"Četrdesmit gadu pseidosanitārais kordons, kura dēļ zaudētas daudzas vēlēšanas, izzūd," sarunā ar aģentūru AFP norādīja RN parlamentārās frakcijas vadītāja.

Tomēr Sjoti lēmums, kura mērķis ir pēc vēlēšanām izveidot Nacionālajā sapulcē "svarīgu" frakciju, draud ar šķelšanos konservatīvo rindās.

"Politiskā partija nav tikai viena persona," uzsvēris republikāņu Senāta frakcijas līderis Bruno Retaijo.

Savukārt Senāta prezidents Žerārs Laršē, kas arī pārstāv LR, izteicies, ka nekad "nespēs norīt" vienošanos ar RN.

"Ēriks Sjoti runā vienīgi savā vārdā. Viņam jāatstāj republikāņu priekšsēdētāja amats," atzinis partijas frakcijas vadītājs Nacionālajā sapulcē Olivjē Marlikss.

Kā ziņots, reaģējot uz viņa dibinātās centriskās partijas "Renesanse" graujošo sakāvi Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, kurās pārliecinošu uzvaru guva Nacionālā apvienība, Francijas prezidents Emanuels Makrons atlaida Nacionālo sapulci un izsludināja parlamenta ārkārtas vēlēšanas, kam jānotiek 30.jūnijā.

Aktuālais šodien
Svarīgākais