Iedzīvotāju iniciatīvu platformā ManaBalss.lv iniciatīva “Finansējumu Eirovīzijai novirzīt Latvijas sportam” savākusi gandrīz 12 tūkstošus balsu. Pēc karstām diskusijām Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas deputāti nolēma šo iniciatīvu virzīt tālākai izskatīšanai.

Komisijas deputāti gan īpaši uzsvēra, ka kultūru un sportu pretnostatīt nekādā gadījumā nedrīkst, tomēr pieņēma lēmumu mēģināt kultūru un sportu pretnostatīt. Jo ir taču skaidrs, ka, atņemot naudu Eirovīzijai, Latvijas sports piedzīvos vēl neredzētu uzplaukumu. Un citur to naudu vienkārši nav kur paņemt.

Iniciatīvā teikts šādi te:

“Aicinu pārtraukt Latvijas dalību Eirovīzijā. Ir visai apšaubāms, vai šis pasākums būtiski palīdz Latvijas tēlam un reputācijai. Cilvēki, kas tur piedalās, mēdz uzvesties piedauzīgi, un to arī afišē kā normu. Ir Eiropas valstis, kas Eirovīzijā nepiedalās dažādu iemeslu dēļ, tostarp finansiālo, un Latvija savu jau tā problemātisko publisko finansējumu labāk lai iegulda tur, kur mums ir skaidri ieguvumi – sportā.

Tāpēc aicinu izbeigt Latvijas dalību Eirovīzijā, nerīkot “Supernovas” un novirzīt finansējumu sportam. Nav pieņemami, ka Biatlona federācijai ir jāvāc ziedojumi startiem pasaules čempionātā, kas pilnīgi noteikti ir svarīgāk par Eirovīziju.

Līdz ar sporta nostiprināšanu un vēl lielākiem sasniegumiem arī jaunatnei būs aizvien vairāk tiešām pozitīvu piemēru – panākumus un atpazīstamību guvušu sportistu, kuriem līdzināties.”

Ļoti pielādēts teksts – apšaubāms, vai palīdz valsts tēlam, un cilvēki uzvedas piedauzīgi, kamēr sporta ieguvumi ir pilnīgi skaidri. Bet pasaules čempionāts biatlonā PILNĪGI NOTEIKTI ir svarīgāks. Prasītos kaut kā taustāmi salīdzināt šos skaidros ieguvumus un pilnīgi noteiktāko svarīgumu.

Nu, piemēram, Eirovīzijas pusfinālu un finālu Latvijā noskatījās vairāk nekā 200 000 cilvēku. Bet Dona uzstāšanos finālā visā pasaulē tiešraidē vēroja 163 miljoni cilvēku. Var patikt vai nepatikt, bet Eirovīzija nenoliedzami ir viens no lielākajiem notikumiem kultūras dzīvē visā pasaulē.