Uzņēmējs, kurš izvairījies no nodokļiem un atmazgājis naudu, pircis "Porsche", "Rolls Royce" un "Ferrari" spēkratus (6)

TVNET/LETA
Ferrari. Ilustratīvs foto
Ferrari. Ilustratīvs foto Foto: Shutterstock

Ekonomisko lietu tiesa kādam uzņēmējam par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā piemērojusi 217 000 eiro sodu, informē prokuratūra.

Apsūdzētais uzņēmuma īpašumā iegādājies dārgas automašīnas, kuru likumīgā izcelsme nav konstatēta.

Tāpat tiesa viņam uz diviem gadiem atņēmusi tiesības ieņemt valdes locekļa amatu komercsabiedrībā. Valstij nodarīto zaudējumu - 337 367 eiro - apsūdzētais ir atlīdzinājis jau pirmstiesas kriminālprocesa laikā.

Tāpat tiesa viņa pārstāvētajam uzņēmumam piemēroja piespiedu ietekmēšanas līdzekli - naudas piedziņu 42 000 eiro - un piedzina no tās noziedzīgi iegūtās mantas vērtību - 460 600 eiro.

Saskaņā ar apsūdzību vīrietis laika periodā no 2017.gada līdz 2020.gadam, būdams uzņēmuma amatpersona, iesniedza nepatiesas ziņas par uzņēmuma veiktajiem ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) apliekamajiem darījumiem, kas ļāva nepamatoti atskaitīt uzņēmumam PVN priekšnodokli, kā rezultātā nodarīja valstij zaudējumus 337 367 eiro apmērā.

Tāpat apsūdzētais uzņēmuma īpašumā iegādājās reprezentatīvus transportlīdzekļus, piemēram, "Porsche 911 Turbo S", "Rolls Royce Wraith", "Ferrari GTC4 Lusso" un citus vairāku simtu tūkstošu eiro vērtībā, kuru likumīga izcelsme nav konstatēta.

Gadījumā, ja objekta izcelsme nav saistīta ar zināmu legālu avotu, ir pamats secināt, ka tad tai jābūt saistītai ar noziedzīgu avotu.

Prokurors, izvērtējot izdarītā noziedzīgā nodarījuma raksturu un radīto kaitējumu, apsūdzētā personību, atbildību mīkstinošos apstākļus un atbildību pastiprinošo apstākļu neesību, to, ka apsūdzētais atzina savu vainu un pilnībā atlīdzināja valstij nodarīto zaudējumu, kā arī izmantoja likumā paredzētās tiesības uz sadarbību, ar viņu noslēdza vienošanos par vainas atzīšanu un sodu, ko tiesa apstiprināja.

Ņemot vērā, ka noziedzīgais nodarījums noticis juridiskās personas interesēs, tika sākts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu uzņēmumam.

Aktuālais šodien
Svarīgākais