"Rheinmetall" nodos Ukrainai ar zenītlielgabalu aprīkotus tankus (3)

TVNET/LETA/UKRAINSKA PRAVDA
Foto: dpa/scanpix

Vācijas bruņojuma rūpniecības uzņēmums "Rheinmetall" nodos Ukrainai pretgaisa aizsardzības tankus hibrīdus "Frankenstein", kas spēj notriekt ienaidnieka raķetes un bezpilota lidaparātus, ziņo britu laikraksts "The Telegraph".

"Vadošais Vācijas bruņojuma rūpniecības uzņēmums piegādās Ukrainai jaunu pretgaisa aizsardzības tanku "Frankenstein", kas paredzēts Krievijas lidrobotu un raķešu notriekšanai," vēsta laikraksts.

"Rheinmetall" paziņojis, ka uzstādīs savu modernāko pretgaisa aizsardzības sistēmu "Skyranger" uz tanku "Leopard 1" korpusiem, radot jaunu kaujas mašīnu Ukrainas aizsardzības spēju stiprināšanai.

"Rheinmetall" sauszemes sistēmu nodaļas vadītājs Bjorns Bernhards atklāja, ka uzņēmumam ir daudz smago tanku "Leopard 1", uz kuriem iespējams uzmontēt "Skyranger" torni ar 35 mm automātisko lielgabalu. "Rheinmetall" tikai nesen izstrādāja "Skyranger" ar 360 grādu sensoriem, kas spēj cīnīties pret lidrobotiem.

Bernhards par uzņēmuma plāniem paziņoja "Rheinmetall" rūpnīcas atklāšanā Ukrainas rietumos, kur uzņēmums remontēs frontē bojātos vācu tankus.

Remontējot kara tehniku Ukrainā, uzņēmums cer samazināt laiku, kas nepieciešams, lai tankus atkal nodotu ekspluatācijā. Sākotnēji rūpnīcā remontēs tikai bruņumašīnas "Marder" un vecākos tanka "Leopard" modeļus. Taču uzņēmums paziņoja, ka vēlas Ukrainā remontēt arī modernākos tankus "Leopard-2".

Aktuālais šodien
Svarīgākais