Netālu no Rīgas lidostas lidmašīna veikusi avārijas nosēšanos, viens cilvēks cietis (4)

TVNET/LETA
Papildināts 14:27, 19. jūnijs, 2024
Foto: Civilās aviācijas aģentūra

Netālu no Rīgas lidostas avarējusi neliela "Pilatus" lidmašīna, liecina Civilās aviācijas aģentūras (CAA) publiskotā informācija.

CAA norāda, ka pilots ziņoja par tehniskām problēmām un veica avārijas nosēšanos. Incidents noticis Mārupes novada Babītes pagastā, pie Mežārēm. Blakus ir ciemats "Liepezers" un Strupu ceļš. Avārijas vieta patlaban ir norobežota.

Savukārt Rīgas lidostas publiskotā informācija liecina, ka saistībā ar to, ka Rīgas lidostas ugunsdzēsības brigāde ir devusies palīdzēt uz nesen notikušā aviācijas negadījuma vietu. Lidostas skrejceļš uz laiku tika slēgts un lidojumi nenotika.

Ap plkst. 12.20 Rīgas lidosta atsāka darbu pilnā apjomā. Pasažierus, kuru lidojumi aizkavējās vai tika novirzīti uz citām lidostām, tiek aicināti sazināties ar savām aviokompānijām.

Vietnes "Flightradar24" liecina, ka šobrīd netālu no Rīgas lidostas riņķo divas pasažieru lidmašīnas - Īrijas zemo cenu lidsabiedrības "Ryanair" lidmašīna, kura bija ceļā no Dublinas uz Rīgu un Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" lidmašīna, kura bija ceļā no Vīnes uz Rīgu.

CAA pārstāvis Aivis Vincevs aģentūrai LETA norādīja, ka notikums noticis tikko un pagaidām vairāk informācijas CAA nevar sniegt. Lidostā strādā avārijas dienests un arī CAA dodas uz notikuma vietu.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) informēja, ka neilgi pirms divpadsmitiem dienā notikuma vieta atrasta un konstatēts, ka gaisa kuģī atrodas divi cilvēki, kurus ugunsdzēsēji glābēji nodeva NMPD mediķiem. Līdzās tam tiek veikti pasākumi, lai nodrošinātu,ka nenotiek lidmašīnas aizdegšanās un apkārtējā vidē vielu noplūde no tās.

Šobrīd ir zināms, ka pilots veicis ārkārtas nosēšanos uz lauka, informēja CAA. Zināms, ka viena persona cietusi, bet pilots nav cietis. Dienesti un Civilās aviācijas pārstāvji strādā notikuma vietā, ziņo CAA.

Notikuma vietā šobrīd strādā arī trīs mediķu brigādes, tostarp arī ārsta speciālista brigāde, aģentūra LETA uzzināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā.

Ir zināms, ka pilots ir Latvijas valstspiederīgais, bet cietušais pasažieris - Lietuvas valstspiederīgais, ziņo CAA. Lidaparāts veica izpletņlēkšanas manevru Limbažos un laikapstākļu iemeslu dēļ devās uz rezerves lidlauku Rīgā. Pasažieris nogādāts ārstniecības iestādē.

Par notikušo izmeklēšanu un ekspertīzi veiks Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs.

Vienlaikus biroja Aviācijas nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas nodaļas vadītājs Vilis Ķipurs aģentūrai LETA sacīja, ka par izmeklēšanu pagaidām vēl nav nekā komentējama.

Savukārt CAA direktors Māris Gorodcovs Latvijas Radio stāstīja, ka lidaparāts izmantots izpletņlēcēju desantēšanai Limbažu apkaimē, taču tad laika apstākļi pasliktinājušies, proti, samazinājusies redzamība līdz tādai pakāpei, ka pilots vairs nav spējis saskatīt skrejceļu un zemi.

Ņemot vērā minēto, Latvijas Gaisa satiksmei (LGS) tika lūgts lidaparātu novirzīt uz Rīgas lidostu, kur ir izgaismots skrejceļš, kā arī dispečeri var palīdzēt sliktas redzamības apstākļos. Taču līdz lidostai lidmašīna netika un veica ārkārtas nolaišanos pāris kilometrus pirms tās, pļavā Imantas mikrorajonā.

"Runa nav par tehniskām problēmām, bet laika apstākļu pasliktināšanos. Redzamība bija tāda, ka tālāk par 200 metriem nebija neko iespējams saskatīt. Iespējams arī īslaicīgs apledojums," sacīja CAA direktors.

Tāpat Gorodcovs norādīja, ka lielākā daļa izpletņlēcēju paspēja izlēkt no lidaparāta.

CAA direktors arī uzsvēra, ka atbildīgie dienesti sāka lidaparāta meklēšanas un glābšanas operāciju brīdī, kad tā pazuda no LGS radaru ekrāniem. "Lidaparāta pazušana no ekrāniem automātiski nenozīmē, ka tas ir nogāzies. Raidītājs, iespējams, izslēgts vai nedarbojas un viņš tūlīt sēdīsies, tāpēc drošības apsvērumu dēļ tika pieņemts lēmums apturēt lidostas darbību," piebilda Gorodcovs.

Aktuālais šodien
Svarīgākais