Esplanādē norisināsies vērienīgas svinības par godu Latvijas armijas 105.gadadienai

TVNET/LETA
Foto: LETA

Trešdien Rīgā, Esplanādē, norisināsies Latvijas armijas 105.gadadienai veltīti svinīgi pasākumi, informēja Nacionālie bruņotie spēki (NBS).

No plkst.14 līdz 23 būs iespēja apskatīt NBS militārās tehnikas izstādi. Tāpat no plkst.14 līdz 21 varēs aplūkot Rekrutēšanas un atlases centra un Zemessardzes informatīvos stendus.

Savukārt no plkst.18 līdz 23 iedzīvotāji aicināti apmeklēt zaļumballi, kurā no plkst.18 līdz 18.50 uzstāsies NBS Štāba orķestris, no plkst.19 līdz 19.50 Zemessardzes orķestra bigbends, no plkst.20 līdz 20.50 NBS Štāba orķestra estrādes ansamblis, no plkst.21 līdz 21.50 Zemessardzes orķestra rokgrupa un no plkst.22 līdz 23 NBS Štāba orķestra Zaļumballes orķestris.

Zaļumballē uzstāsies tādi solisti kā Luīze Krasta, Gatis Supe, Arvīds Keins, Atis Ieviņš, Mārtiņš Kanters, Ieva Sutugova, Gita Puikevisa-Puikevska. Ieeja visos pasākumos ir bez maksas.

1918.gada 18.novembrī svinīgā Tautas padomes sēdē tika pasludināta Latvijas neatkarība. Tomēr idejai par neatkarīgu un demokrātisku Latvijas Republiku bija gan ārēji, gan iekšēji ienaidnieki. Tāpēc gatavība veidot savu valsti Latvijas tautai bija jāpierāda un jāizcīna uzvara Latvijas Neatkarības karā, savu valsti aizstāvot ar ieročiem rokās.

Latvijas armija tika izveidota 1919.gada 10.jūlijā, apvienojot Atsevišķo brigādi ar Ziemeļlatvijas brigādi. Dažus mēnešus vēlāk, 1919.gada 11.novembrī, šī jaunizveidotā armija atbrīvoja Rīgu no Bermontiešu karaspēka.

1919.gadā pēc Cēsu kaujām, kad Ziemeļlatvijas brigāde kopā ar igauņiem pilnībā sakāva vācbaltiešu landesvēru un vācu Dzelzsdivīziju, 3.jūlijā tika noslēgts Strazdumuižas pamiers un 6.jūlijā Ziemeļlatvijas brigāde ienāca Rīgā, kur viņus sagaidīja Dienvidnieki. 1919.gada 10.jūlijā Pagaidu valdība oficiāli iecēla amatā pirmo armijas virspavēlnieku ģenerāli Dāvidu Sīmansonu, kurš nākamajā dienā izdeva pavēli Latvijas armijai Nr.1.

Atceroties šo nozīmīgo vēsturisko notikumu, aizsardzības nozare ik gadu atzīmē Latvijas armijas dzimšanas dienu 10.jūlijā.

Aktuālais šodien
Svarīgākais