LU rektors Lācis atteicies kandidēt uz Valsts prezidenta amatu

 

Latvijas Universitātes (LU) rektors Ivars Lācis atteicies kandidēt uz Valsts prezidenta amatu. Uz šo amatu kandidēt viņam piedāvājusi Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), informēja LU.

Jau ziņots, ka ZZS priekšsēdētājs un Saeimas priekšsēdētājs Indulis Emsis aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka ZZS varētu nosaukt savu Valsts prezidenta amata kandidātu, kas nebūtu partijas biedrs, bet būtu izvēlēts no akadēmiķu aprindām.

"Mēs varētu izvirzīt savu kandidātu, taču vispirms ir jautājums, vai šis cilvēks piekritīs kandidēt," toreiz sacīja Emsis.

Reklāma

Neoficiāli izskanēja, ka ZZS Valsts prezidenta amatam varētu izvirzīt Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas izveidotās Stratēģiskās analīzes komisijas priekšsēdētāju Žanetu Ozoliņu un Latvijas universitātes rektoru Lāci.

Jau ziņots, ka Ozoliņa izplatījusi paziņojumu, kurā atkārtoti uzsvērusi, ka negrasās kandidēt uz Valsts prezidenta amatu. Ozoliņa darbu akadēmiskajā laukā pamest nedomā un turpinās strādāt Latvijas Universitātē. "Tāpēc aicinu turpmāk neapspriest manu kandidatūru Valsts prezidenta amatam," aicinājusi politoloģe.


Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Mārupe, 168000 EUR
Māja
Māja, Ķekava, 171000 EUR
Māja
Māja, Rīga, 340000 EUR